| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU,mama se comporta frumos cu mine doar ca nu inteleg de ce imi pune cutite in sifonier,zahar si cutit dupa pat,fara sa stiu, adica mi se pare ciudat.si mai da cu tamaie si ardei Uscat prin casa

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu pentru tine le pune, cred că îi este teamă de ceva strigoi. Dta fă-te că nu observi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate cu aceste obiceiuri crede sau consideră că te scapă de necazuri de rele, poate nu sunt puse cu scopul de a face rău ci a face bine. De regulă rromii /moldovenii se ocupa cu așa ceva în special rromii. tămâia știu că se dă că sa alunge spiritele rele happy într-un mod paradoxal e posibil tocmai că ea sa pună aceste lucruri gandindu-se că ceva e in neregula cu tine.

| tzionut a răspuns:

Le pune sa alunge gay de langa tine happy
O fi superstitioasa. A visat prosti. Sfatul meu discuta direct cu ea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Las-o ca nu este singura. A cazut in patima bigotismului religios. Nu ai ce sa-i faci.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru tzionut):

Cu asemenea persoane nu poti discuta. Le tin tot pe ale lor. Sa-ti dau un exempu de bigotism.
Doua surori si un frate discutau intre ei. Eram si eu prezent. Sora cu locuinta unde eram zice ca nu stie de ce casa (de cateva zeci de ani) se lasa, zidul dintr-o latua intra in pamant. Fratele ii spune sa aduca un meserias in constructii de case care ii spune ce trebuie sa faca. Cealalta sora sare ca arsa si-i spune ca intai sa aduca un sobor de preoti sa slujeasca, deoarece acolo e ceva necurat. Deoarece sora cu casa nu a facut slujbe, sora cu soborul de preoti nu a mai vizitat-o pe motiv ca acolo este ceva necurat.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru tzionut):

De ce esti homofob? Gay-i nu se leaga de heterosexuali. Ca se mai intampla cazuri de viol este ca si la heterosexuali.

| tzionut a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Daca nu ai simtul umorului te compatimesc.

| mentholinks a răspuns:

Sa alunge dracii din tine?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru tzionut):

Si eu am spus-o in gluma ca esti homofob. Dar chiar in gluma, este nerezonabil? Tu ai vazut ce a patit arbitrul de rezerva cu acel negru?