| anonim_4396 a întrebat:

Mama unei prietene se comportă groaznic cu ea. Rade de ea si ii spune ca va lua nota mica la examen. Mai nou, cand merg la ea acasă, vrea sa ma faca sa rad de prietena mea. Mama ei spune ceva si in secunda doi se contrazice singura. Dacă prietena mea plânge, mama ei rade si ii spune sa termine cu prostiile. Mi-e teamă să nu ne strice prietenia. Ce ar putea sa ii zică si sa ii faca ca sa ne lase in pace si sa nu-si mai bată joc de ea?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba ai tu cu mama ei si cum isi educa ea, propriul copil?
Tu esti un simplu musafir in casa lor, iar daca nu-ti place, nu mai merge acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mama ei o educă astfel pe prietena ta, ca să devină insensibilă la bătaia de joc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te-ai gandit ca poate glumeste?

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Ai putea să o ignori! Încearcă! Dacă nu poți, mergi la un psiholog și spune-i chestia asta!