| AnaAnastasiaaaa a întrebat:

Mamei mele i-a aparut in zona inghinala(mai precis pe linia chilotului) o umflatura care s-a inrosit si este foarte dureroasa si se mareste pe zi ce trece. Ce credeti ca ar putea fi?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu cumva e vreun furuncul? Zona aia este predispusa la asa ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de un furuncul sau un lipom infectat. Ar fi indicat sa fie examinata de un medic; cel de familie sau de medicul ginecolog. Sanatate!

| vocea a răspuns:

O infectie cred sau mai rau se coaguleaza un puroi acolo, ori a frecat-o chilotii pana s-a inrosit si de la acea iritatie netratata s-a imflamat ori este o alta pe care medicul o stie, incearca sa isi dea cu crema sau ceai de musetel si sa se spele cu sapun si cred ca daca se umfla trebuie antibiotice bafta