| DolceKiss a întrebat:

Mereu aud ca Facebook -ul e extrem de periculos.De ce?

4 răspunsuri:
| AndutzzaAnduu a răspuns:

Nu cred ca e... dar unele aplicatii au virusi iar unii oameni iti pot lua identitatea, pozele daca ai profilul public si sa le posteze pe alte site-uri in numele tau.

| eXtreme21 a răspuns:

Mai exista si posibilitatea ca in anumite cazuri sa creeze dependenta!
Iar in unele cazuri de acest gen, daca cumva respectivilor "dependentii" li se sparge contul de Facebook, ar putea fi in stare si de o sinucidere sau alte fapte. Poate ca de asta e considerat periculos, dar si varianta cu virusii este periculoasa si ar mai fi si datele personale pe care le publici pe facebook, iar unele porsoane pot sa-ti faca rau.
Sper ca am putut sa te ajut.

| eusebiu99 a răspuns:

Unii iti pot lua pozele si se pot da drept tu.Si mai produce si dependenta fata de jocuri etc.

| Icecream15 a răspuns:

Pentru ca pierzi timpul "de pomana" happy ..si eu am fb si stau ore intregi facand nimic! plus ca te distrage de la invatat sau sa faci lucruri care inainte iti placeau..renunti la hobby-uri gen happy si e urat!