| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU! Mi-a placut de un baiat pana acum cateva zile, pana mi-am dat seama ca are un comportament destul de rau. Mie inca imi mai place de el cum arata, dar comportamentul lui, nu. Cum as putea sa nu il mai plac? Il vad zilnic la scoala, pe holuri, mai vine la noi in clasa.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A-l plăcea este o reacție emoțională, care este inconștientă. A nu-l mai plăcea, este o decizie rațională. Între emoții și rațiune se dă o luptă. Totdeauna emoțiile sunt mai puternice ca rațiunea. Așa că nu lupta cu mijloace raționale, că nu poți să învingi cu ele. Caută o emoție negativă în tine și când îl vezi. aplică-o pe el.

| FilipSorin a răspuns:

Pai sa il ignori, sa faci alte activități, etc

| FlorinAvram a răspuns:

Majoritatea băieților sunt rai cu toata lumea, insa daca incepe sa tina la tine de obicei o sa fii exceptia lui de la orice.