| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de o fata si nu stiu cum sa fac sa petrec mai mult timp cu ea pentru ca ea este colega de apartament a unei colege de clasa si nu prea ne vedem, doar vorbim prin mesaje. Inca nu ne-am vazut foarte des deci nu vreau sa ii spun direct ca o plac pentru ca as vrea sa ne cunoastem ca prieteni mai intai(nu stiu cat de bine e asta). Colega mea, nu stiu de ce, nu o cheama pe ea cu noi cand iesim, nici macar cand suntem doar noi doi. As intelege daca ar fi si perdoane necunoscute, chiar daca stie ca eu ma inteleg cu ea(nu ca o plac). Iar sa o chem eu nu tare as vrea, pentru ca daca nu o cheama colega ei de apartament, cum sa o chem eu? Deocamdata nu as vrea sa o invit la o "intalnire". Va multumesc.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

De ce nu ii zici colegei ei de apartament sa o cheme?

| Derude a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Pentru ca a mai chemat-o cateodata, dar de la un moment dat, nu a mai facut-o si nu vreau sa insist

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Derude):

Pai, nu cred ca o sa vina ea neinvitata daca nu o chemati niciunul dintre voi, eu zic sa o chemi tu