| CrinaEliza a întrebat:

Nu ma pot calma! Pur si simplu,nu pot!
Colegii mei sunt FOARTE rai!
Ma place unul din clasa(eu nu-l plac) si se gandesc colegii mei sa le spuna si profesorilor ca sunt impreuna cu el.
Ieri a venit in nou coleg in clasa,si o colega tot spune :"sa va tina! Vai il inseli pe X!"
Doamne. Nu sunt impreuna cu nimeni!
Alta colega, favorizata de diriginta tot se crede cea mai buna din clasa. M-a jignit anul trecut(am luat 60 de puncte la o olimpiada si m-a facut proasta).
Si diriginta nu reactioneaza. Nu o sanctioneaza. Nimic.
A luat un 10 si ea de Colo,a luat testul de la profesor si a inceput sa tipe de bucurie prin clasa si sa sara,in timpul orei.
Ne jigneste pe toti. Merge la olimpiade,dar cand avem tema simpla ne intreaba pe noi cum o facem.
Clasa noastra inseamna numai ea. Serios. Ea mereu e personajul principal in scenete, ea totul.
Diriginta mea. E foarte rea. Ma acuza ca fumez laughing). 2 fete cu care stateam, le ajutam la teme si chestii de astea,acum ca nu le mai dau vad ca nu prea ma baga in seama,i-au spus dirigai va eu am fumat din tigara lor, si diriga a crezut! A spus ca o sa ma spuna mamei cand are o ocazie buna.
M-a descurajat de la inceputul anului! Aveam cea mai mica nota 8, si ea a zis :"Of,sunt foarte dezamagita de clasa voastra. Aveti note foarte Mici!" Si de cine a zis ca are note Mici? De mine si de repetentul clasei. Serious acum,ma compari pe mine cu cea mai mica nota 8, cu unul care are nota maxima 8?
Acum, din cauza ei si din cauza profesorilor rai care tipa la mine si mai ceva sa ma bata am cea mai mica nota 4.
Colegii!
I-am spus azi unui coleg sa taca si m-a facut 'idioata','vaca', si 'pitipoanca'. Doar de asta.
Tot acelasi coleg m-a distras in ora de romana si a tipat profa la mine. A zis ca ma da afara. Si 'dragul' meu coleg a zis :"Da doamna! Da-ti-o afara!"
Alt coleg, tocilarul clasei ( ii spun asa fiindca toceste doar sa obtina note bine) a observat ca un coleg nu si-a facut tema. I-a spus profesoarei sa-i puna 2 acelui coleg.
Alta. O colega a spus "Din cauza voastra noi nu suntem o clasa unita!", dar ea a parat o colega ca copia si i-a sugerat profesoarei sa-i puna 2.
Altul ma face paratoare fiindca am fost responsabila cu linistea si l-am scris.
Si observ ca la clasa alaturata copii au pareri bune despre mine!
Inafara de unii baieti de acolo,care sunt enervanti, si uneori ma imita. Am inteles ca unul dintre acei baieti e indragostit de minebatting eyelashes
Nu-mi vine sa cred ca anul trecut ma laudam cu o asa diriginta si acum ora ei e un cosmar pentru mine!
Nu pot sa stau inca 2 ani cu ei!
Pur si simplu,imi doresc sa incep in nou capitol din viata mea,pe colegi sa nu-i intereseze asa tare de mine,sa nu fiu acuzata de nu stiu ce,si total sa fie bine.
Doar ca diriginta din acea clasa tipa mult, si la clasa noastra tipa.
Ce sa fac? Adevarul e ca ma inteleg cu cel mult 3 colegi. Si nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu ai precizat in ce clasa esti. A 6-a?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!