| DyaDiiana19 a întrebat:

nu mai suport, ma macina [scuzati-mi mamafonia laughing] o intrebare. Mai bine sa va povestesc:
Deci eu am 11 ani, da sunt mica si imi place sa cant, sa rectific: Iubesc Sa Cant! Nu pot rezista fara sa cant! Dar mi-e rusine, m-au auzit doar 3 persoane pana acum: Sora mea mai mare si iubitul eu si mama mea. Dar, eu cred ca mama mea a zis ca am voce dar n-o cred sa nu ma intelegeti gresit dar eu cred ca a zis asta ca sa nu ma supar, am plans de multe ori din cauza ca n-am nici-o sansa la cantat. Mama mea e plecata in Italia si m-a auzit prin telefon si cantam la microfon adevarat, stiti cat de dureros poate fi sa nu fie mama ta acasa, imi imaginez ca uni stiu despre ce vorbesc dar eu n-am o viata sa zic asa... frumoasa. `tatal meu` e un mincinos si un nenorocit dar nu va pot povesti, e mult. Si fi-ti siguri ca nu aberez despre ceea ce spun de el. Sora mea a zis ca am ff ff fff putina putina voce ( mai bine zis deloc ) Prietenul ei zice ca n-am ureche muzicala si am ff ff ff putina putina voce [ adica delocsad ] Si eu as da orice sa pot canta fara sa-mi fie rusine. Cantatul ma linisteste cand sunt trista si credeti-ma sunt aproape mereu. Dar nu pot canta mereu ca plang sau ca e cineva langa mine. Ideea cu youtube as vrea sa mearga dar nu merge, eu am microfon din Italia si am avut un program bun de inregistrat audio (cel putin asa cred eu) dar m-am ascultat si nu-mi place in audio dar cand, cant fara sa ma inregistrez audio imi place si chiar mult, nu inteleg de ce este asa, explicati-mi va rog! E tarziu pentru varsta mea acum e 3:53 noaptea dar ajutati-mi va rog, ce sa fac?!?!?! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| SoranaCs a răspuns:

Daca iti place sa canti, nu trebuie sa canti doar daca ai ureche muzicala, voce avem totiwinking Poti incerca sa faci canto, si atunci vei afla adevarata ta valoare a vocii. Te poti prostii oricand sa canti chiar si cu prietenelewinking Succes.

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, este adevarat ca tu iti auzi diferit vocea fata de cum o aud ceilalti.Si la fel de adevarat este ca nu am primit toti de la D-zeu darurile pe care ni le-am fi dorit.asta nu trebuie sa te descurajeze.Incearca sa canti la un instrument, prin care sa-ti exprimi pasiunea.

| DyaDiiana19 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Am chitara, dar tot imi zice cineva ca n-am ureche muzicala. si ma descurajeaza as vrea sa nu fie asa, dar este sad...

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Si totusi nu descuraja. Chiar daca nu ajungi la performanta, nu trebuie sa renunti la o pasiune atat de arzatoare.Chitara e un instrument mai dificil daca nu ai ureche, dar poti incerca, daca reusesti sa o acordezi corect.In timp o sa poti,, educa,, urechea si va fi mai usor.Succes.

| DyaDiiana19 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Problema e ca nu simt ca as vrea sa am vreo legatura cu chitara, daca se poate sa zic asa, nu ma simt in largul meu. Cand cant cu vocea e diferit, e "o chestie" ce mi-as dori sa fac mereu.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca profesoara/ profesor de muzica ai. Vezi si parerea profesorul si daca ai voce mergi si fa cursuri la vreo scoala populara de arta sau in particular. Daca nu ai voce continua sa canti pentru multumirea ta sufleteasca, pentru a te simti bine.

| LoveTenis a răspuns:

Fara ureche muzicala nu poti face nimic! Intreaba-ti profa\proful de muzica si daca ai voce.

| DyaDiiana19 explică:

Va multumesc la toti happy