| DudăBleagă a întrebat:

Nu prea ştiu cum să, vă explic. Dar voi incerca să spun ceva.
Seara, eu incerc să mă relaxez, intru in camera mea, inchid uşa şi lumina, şi dau muzica mai tare. Asta am făcut şi in seara asta, dar a venit mama şi mi-a spus : că ce fac si eu i-am spus că mă joc pe calculator, pe când ea mi-a spus : "Cred că te joci altcumva pe calculator ", apoi eu i-am spus : "nu măi, mă jur, pur şi simplu ascult muzică şi mă joc pe jocuri pe calculator ", şi asta este adevărat, nu am intrat niciodată pe site-uri cenzurate, etc, pur şi simplu ascult muzică dată mai tare, şi mă joc pe jocuri normale -.- : shooter, etc. Cum să o fac să nu mai creadă asta straight face? Dar fără să ii vorbesc. Aşa dacă las uşa deschisă, şi dau muzica mai tare, câteodată imi spune să o dau mai incet... Fundă ^^!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu gandeste-te ca maicata nu o sa-ti mai zica ce faci si nu te va deranja. Centreaza-ti gandul la momentele de liniste pe care le vei avea si in cateva zile vor aparea rezultate.

| BonneLess a răspuns:

Depinde si ce gen de muzica asculti, deaceia mama ta se gandeste la orice. Nu conteaza dac e tare sau incet, conteaza doar genul si modul in care ii vorbesti cand asculti acea muzica. Mi se pare ca esti putin EMO. happy

| DudăBleagă explică (pentru BonneLess):

Ascult house măi, pitbull etc, nu sunt emo, pur şi simplu om normal.

| BonneLess a răspuns:

Inseamna ca ar trebui sa comunici mai des cu manma ta sau sa-ti aduci o prietena acasa si sa o lasi sa asculte despre ce vorbiti voi, nu stiu thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-ti faci o prietena cred ca te-ar ajuta. Si pe tine si pe ea.

| vio4004 a răspuns:

Salut la un moment dat si eu am patit asa. Ma jucam pe jocuri pe calculator pe facebook si deodata imi apare o reclama cu o poza mai diocheata dar fara sa vreau mi-a aparut de atunci mama mereu ma intreba tot felul de chestii dar i-am demostrat ca nu o minteam. Intr-o seara lasa un joc normal pe calculator care te joci tu si in timp ce te joci mama ta can crezi ca vrea sa vina in camera ta tu te prefaci ca te duci la baie iar mama ta sigur va fi curioasa sa vada ce faci si se va uita pe calculator sa vada ce faci. Vazand ca totul e in regula te va lasa dar nu va trebui sa te culci pe o ureche si sa fii mereu foarte atent.
Sper ca te-am ajutat cu mine a mers. Funda?