| Anonimawsj07 a întrebat:

Buna TPU! Nu stiu ce sa fac, ideea e ca eu am terminat clasa a 8-a cu media 8, 43 și nu stiu dacă sa rămân in România și sa ma duc la un liceu din orașul meu, sau sa ma mut in Anglia și sa ma duc la liceul de acolo. Imi place foarte mult in Anglia dar parca tot in România as vrea sa fac liceul. Voi ce parere aveți? Unde credeți ca ar fi mai bine?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai sunt bogati si-si permit sa te trimita in Anglia sa studiezi, go for it!

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun: in Anglia vei pierde 1 an de scoala, fiindca in primul an cand ajungi acolo, vei fii obligat sa mergi la curs intensiv de engleza si clasa a XI-a o vei incepe abia in septembrie 2023!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-aș duce în Anglia fără să mai stau pe gânduri. Ai posibilități de dezvoltare personală+un învățământ de calitate față de cel din România.