| dianadidi1 a întrebat:

Buna TPU.Nu stiu ce sa fac sa renunt la dulciuri.Nu mai mananc atat de multe ca inainte dar tot mananc.Am nevoie de niste sfaturi ce sa fac ca sa ma abtin din a manca atatea dulciuri.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bea apă când ți-e poftă de dulce, mănâncă o linguriță de miere, fructe, mese mai consistente, găsește-ți o activitate că de multe ori și de plictiseală ne punem pe ronțăit

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mănâncă altceva în locul dulciurilor, poți opta pentru fructe.

| alina2k18 a răspuns:

Zahrul creeaza dependenta.
E simplu: renunti total daca nu iti poti ajusta o cantitate rezonabila zilnic.
Nu am mai gustat zahar si fainoase de 4 luni laughing

| ywar a răspuns:

Fa si tu niste gemuri in casa... gem de caise. mmmm, imi ploua in gura. Nu trebuie sa spui zahar ca la nebuni in el.

| christall a răspuns:

Eu cand mananc fructe nu mai am pofta de ciocolata. Si sunt si sanatoase.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu mananc ciocolata neagra cu cel putin 70% cacao.
E greu cu dependenta de zahar, dar ciocolata neagra iti da o senzatie de satietate si te linisteste

| racuirina a răspuns:

Incearca sa mananci fructe...Ele sunt dulci si s-ar putea sa te lasi mai usor....Sau incearca sa nu mai cumperi dulciuri