| LOVETOKNOWTHINGS45 a întrebat:

Buna TPU. Nu sunt in depresie dar am aceasta placere de a ma simti trist si mizerabil emotional. De obicei incerc sa fac din fiecare chestie neplacuta o tragie doar pentru a reusi sa plang si sa ma simt prost (plansul fiind o placere mai mult decat durere). Uneori imi plac situatiile in care sunt umilit sau jignit. Este normal sa fiu asa si atunci de ce imi place stilul asta? Exista o explicatie psihologica pentru care ador durerea (emotionala)?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există. Preferi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există. Preferi. Adică pre, înainte de a decide, creierul tău pre, adică înainte de. Dacă pre- feri invers, o să fie invers.

| Nobody04 a răspuns:

Https://rum.completecarecounseling.com/......hinjat-bol
Ai putea citi acest lucru să vezi dacă ceea ce simți se regăsește acolo