| BloomyxD a întrebat:

Nu vin cu o întrebare tocmai bună,dar astăzi la ora de matematică doamna a venit foarte supărată, a deschis catalogul şi l-a umplut de 4 şi m-am ales şi eu cu unul... m-a scos la tablă şi m-am încurcat la un exerciţiu -făcusem ceva din el, dar înţepenisem când îi vedeam pe toţi plângând şi nu m-am mai putut concentra cu frica să nu iau 4-, mi-a spus aşa : "Treci la loc, ai 4 ". Până şi cei cu 10 pe linie au luat 4 sau 8. Nu spun că-s un geniu, dar reuşesc să îmi menţin mediile la 8-9-10. 8 foarte rar. Problema e că mie nu-mi pasă de notă,ci de cum vor reacţiona părinţii [ mai ales tata ] care îmi zic de atâtea ori să am grijă la mate dar pur şi simplu eu urăăăăsc matematica.Ei fac urât şi când iau 9, îmi spun că de ce nu pot lua şi eu 10 cu iau alţii... dar 4?!
Habar n-am cum să le spun...îmi este foarte frică. Voi ce ziceţi?

5 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

Daca ei cred ca scoala din zilele noastre este o institutie cinstita, sincera, cred ca le lipsesc cativa neuroni...doar pentru ca unii iau 10 pe linie, asta nu inseamna ca nu dau ceva profilor....singurii colegi care iau 10 pe linie la mine in clasa sunt mereu cu mita in mana.Crede-ma pe cuvant!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zile ca nu au o atitudine buna asupra notelor tale, e imposibil sa ai 10 pe linie fara sa urmezi un proces de invatare mecanica care sa iti taie orice speranta de a gandi logic. E aproape imposibil sa fii bun la toate materiile la scoala. daca zici ca ai medii mari se vede ca e doar un accicent, ei oameni maturi, cu minte ar trebui sa inteleaga ce iti explic eu aici.

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Orice ar fi sunt parintii tai si nu iti vor raul...mai bine le spui exact cum a stat treaba la scoala...o nota mica nu e capat de tara.

| pHoNnNe a răspuns:

Spunele din prima...se mai intampla, nimeni nu s-a nascut invatat, daca aveam si eu notele tale, medii de 8, imi lua mama si masina, si apartament si ce vroiam eu happy

| Alexandru7883 a răspuns:

Zii din prima... Fa-ti curaj! se mai intampla