| RepublicGamer49 a întrebat:

Numele meu este Dorian si in ultimele zile la liceu o fata mi-a luat penarul de pe banca si se uita la mine cu o fata ca si cum m-ar placea.
Am 16 ani si sunt gras, ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Vrea sa îți atragă atenția sa te bagi cu ea în seamă.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fata te place si incerca sa iti atraga atentia probabil simte ea ceva pentru tine. Vorbeste cu ea ca sa vezi ce vrea de la tine dar ai grija ca poate te pacaleste, tu trebuie sa asculti cu mare atentie ce scoate ea pe gura ca sa intelegi modul ei de a gandi.
Tu cand ai sa vorbesti, ea o sa asculte ce spui tu ca sa vada daca esti prost s-au nu, ea momentan a incearcat sa iti atraga atentia ca sa vi tu la ea.
Cand o sa mergi la ea ca sa discuti incearca sa fi tu insuti sa nu te dai mare s-au sa te crezi nu stiu cine si nu in ultimul rand incearca sa fi sincer, direct si mai spune si tu doua, trei glume acolo ca sa dai bine, vezi ce vrea si pe urma te mai gandesti daca vrei sa fi cu ea s-au nu.
Din moment ce sunteti coloegi ea asa un pic te cunoaste din clasa, nu conteaza daca esti gras, slab s-au mai stiu eu cum vorbeste cu ea. Vezi numai sa n-o dai in bara s-au sa te faci de rahat in fata ei ca pe urma nu te mai vrea si isi schimba impresia despre tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca esti amuzant, intelegator si mai lasi de la tine ea o sa prinda mai mare drag de tine intelegi. La scoala sa nu afle copii ca esti cu ea ca pe urma incep discutii si barfe si alea alea, fi cat mai discret la scoala atunci cand esti in preajma ei ca ceilalti isi dau seama imediat zicand (bai astia doi sunt impreuna) intelegi.

Fi si tu mai zdravan si curajos ca altfel ai sa pierzi mult.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cand vorbesti, fara injuraturi si smecherii incearca sa glumesti fa-o sa rada fa-i complimente fi dragut cu ea, daca te porti frumos te va dori mai mult.
Gandeste-te ca au fost multi care au avut relatii inca din liceu si au ajuns sa se casatoreasca, asa prinzi si tu experienta cu fetele.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Am 16 ani si sunt gras, ce sa fac?" Nu conteaza cum arati conteaza ce ai in cap daca esti istet te poti descurca in orice situatie.

| Crackman a răspuns:

Vorbește cu ea, vezi ce vrea.
Dar ai totuși grija dacă pare prea bine este o capcana.

| Ely1234567 a răspuns:

Bună Dorian nu contează dacă ești gras sau nu dar ai grije sa nu se joace cu sentimentele tale și după tu sa suferi

| OctavianSps a răspuns:

Faptul ca esti gras nu e un aspect negativ, daca ea te place te place si punct. Mergi si tu la ea la banca si fa acelasi lucru, intra in discutie, fa-i complimente. Mult succes in viitoare ta relatie.