| Happy33 a întrebat:

O prietena de a mea s-a certat cu parintii ei care au spus ca nu o mai ajuta cu nimic. Doar daca face treaba prin casa primeste doar mancare,in rest doar o lasa sa stea in casa(pana la urma e copilul ei). S-au suparat pe ea,ca nu a vrut sa se duca l-a magazin sa i-a paine(parintii ei se supara repede),dar pana la urma s-a dus(ea a spus nu atunci pentru ca facea teme si vroia sa termine). Cu toate astea inca sunt suparati pe ea. Ar mai vrea sa faca si meditatii, dar nu are bani nici de una. Pana acum ii dadeau parintii. Va rog sa imi da-ti sfaturi imi dati pentru ea. Sa nu radeti si sa spuneti prostii. Dau funda si va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are ea mai multe defecte. Nu numai ca nu a vrut sa mearga dupa paine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cred ca prietena ta nu ti-a spus chiar totul!
S-a suparat doar ca nu a mers dupa paine atunci?
Prietena ta trebuie sa stie ca intr-o familie treburile gospodaresti se impart in functie de varsta,asa ca parintii ei procedeaza corect!
Nu sunt de acord cu parintii care isi cocolesesc copiii,fac totul in locul lor iar la maturitate nu stiu sa fiarba un cartof.
''Doar daca face treaba prin casa primeste doar mancare,in rest doar o lasa sa stea in casa(pana la urma e copilul ei)''Ce ar vrea mai mult? Are alocatia in mana? Ar vrea ceva banuti in plus? Eu nicidata nu am avut banii pe mana,dar aveam bani de buzunar sa zicem duminica cand mergeam la un film /sau cand mancam o prajitura.
Din moment ce parintii ii asigura un acoperis deasupra capului,ii da mancare,o poate trimite la scoala, prietena ta nu are dreptul sa se planga.
La scoala sa fie mai atenta, tu o poti ajuta, doar sunteti prietene, nu?

| peperonies a răspuns:

Cati ani are?

| Luluxxx a răspuns:

-Pai ca să se împace...eu cred că ea ar trebui să faca ceva drăguț pentru ei, ceva ce i-ar putea impresiona sau emoționa...