| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! O prietena organizează mâine o seara între fete la ea acasă, dar alor mei nu le convine ideea și nu vor sa ma lase. Am mai fost invitata, dar de fiecare data a trebuit sa refuz din cauza deciziei luata de ei. Tind sa cred ca nu au încredere în mine, deși nu le-am dat absolut niciun motiv care sa ducă la asta. Cum as reuși sa ii conving sa ma lase? Țin sa menționez ca am 17 ani. Va mulțumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| mbsg1335 a răspuns:

Prima data incearca sa ii convingi cu argumente bine sustinute. Spune-le cum te fac deciziile lor sa te simti. Orice parinte ar trebui sa ia asta in considerare. Daca nu functioneaza incearca o metoda verificata psihologic:cere-le ceva mai mare(daca poti merge seara in centru sau ceva de genul acesta, ceva ce vor refuza cu siguranta)apoi incearca sa le ceri ce vrei de fapt.Astfel,e mult mai putin probabil sa te refuze. Daca nici asta nu functioneaza, si daca consideri ca prietenele vor intelege, incearca sa le faci parintilor tai legatura cu parintii gazdei si poate vor fi convinsi

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-au inregistrat 637 de infectari noi in 24 ore, petrecerile sunt mediul cel mai propice de raspandire a virusului, mai ales ca este in spatiul inchis si nu exista distantare fizica. (Nu, nu sunt comunist!)

| mgtow a răspuns:

Le e frica ca mai vin niste carnati nemtesti de aia cu gust bun si grosi. Sa nu va fure fecioria altfel urla ca indienii prin casa pe chestia aia