| Vichtory a întrebat:

o sa avem degraba un concurs la limba si literatura romana intre clasa noastra si cea paralela. Intrebarea este ca ce denumire am putea pune echipei noastre, ceva metaforic ce tine de scoala, intelepciune... si daca se poate si o deviza. Multumesc anticipat. Funda+voturi.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Echipa Google, asta daca sunteti siguri ca stiti tot.

| corolav a răspuns:

Team ALFA. sau „Rodul acestui pămînt" sau „Esperanza"
Devize:
„Sempre Avanti! ";„ Superfragilisticus"; „Și de-aceea tot ce este-n țara asta, rîul, ramul..."; „ Romanțe pentru mai tîrziu "; „Care... cu poveri de muncă, vin încet"