| ThePrettyLittleLiars123 a întrebat:

Buna TPU
O sa merg intr-o excursie cu clasa in Budapesta,Vienna,Berlin,Paris, Londra
Cam cati bani de cheltuit ar trebui sa imi iau?

Răspuns Câştigător
| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Depinde, daca iti iei doar de mancare, dar nu cred, pentru ca ar fi normal sa iti iei si suvenire de acolo avand in vedere ca e in strainatate. De asemenea mancarea ar putea fi mai scumpa. Nu cred ca putem sa-ti dam noi raspunsul, cel mai bine e sa-ti intrebi parintiiwinking
Distractie placuta!

| ThePrettyLittleLiars123 explică (pentru VreauSaAjut2000):

Pai cazarea, intrarea la muzee si micul dejun e asigurat

| VreauSaAjut2000 a răspuns (pentru ThePrettyLittleLiars123):

Dar asigurat ma gandesc ca e si transportul, atunci ar ramane ceea ce-ti cumperi tu pentru acasa si mancarea de la pranz si seara, ma gandesc ca mergeti la restaurante si acolo ar fi mai scump. nu pot sa-ti dau o suma exacta, logic, dar eu zic ca cel mai bine e sa-ti iei cat mai mult la tine, vorbesti cu parintii despre suma, pentru ca nu ma pot gandi acum la cat ar costa per total si iti iei cat mai mult, iar ca sa nu pierzi din bani, ii pui o suma mai mare intr-un loc si mai ii imparti in diferite buzunare, daca vrei, eu asa faceam in caz ca ma fura cineva sa nu fure tot ( dar nu cred ca este cazul ) in finewinking

| VreauSaAjut2000 a răspuns (pentru ThePrettyLittleLiars123):

SI presupun ca mergi cu clasa, atunci ai putea intreba dirigintele / diriginta care va duce cam cati bani ar fi necesari, sau pe colegii care mai vin, ii intrebi cam cati bani isi iau la eiwinking

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zi tu mai intai ce faci acolo ca la Londra poti sparte 100 lire doar pe doua mese la restaurant

| VirtualEinstein a răspuns:

De cate zile e excursia, de 10? laughing