| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Oare cum ar trebui să mă simt având în vedere că oamenii din jurul meu se schimbă în bine, iar eu continui să stagnez pentru că mă agăț de trecut și-mi place confortul? Nu-mi place deloc cum se simte, sunt invidios și supărat, nu din cauza lor, ci din a mea. Eu răspund de mine și tot ce fac este să fiu spectator. O analogie bună este cea a trăsurii cu cai, cel care mână caii și îi îndrumă nu este prezent, caii împreună cu trăsură merg haotic, așa mă simt eu. Doar eu trec prin asta? De ce este chiar așa de greu să facem o schimbare? Ps: Am 18 ani

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai toata viata inainte, fiecare incearca sa traiasca in trecut dar incearca sa faci ceva ca sa lupti si sa iesi din rutina de zi cu zi, foloseste-te de talentul tau si fa din asta ceva ce iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Nu uita că trecutul a fost ieri, prezentul e AZI iar viitorul e mâine.
Cel mai important e AZI, restul sunt povești.