| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei sun divortati si eu sunt in cuscodia mamei, eu momentan stau la matusa mea si mama e in belgia. mama cand a fost in tara acum vreo saptamana a fost la notar si a facut o declaratie ca ea e de acord sa ies din tara cu soferul care voi pleca eu miercuri. ce vreau sa stiu eu : Trebuie si acordul tatalui meu sa ies din tara sau e de ajuns ce a facut mama. mama spune ca nu mai trebuie acordul tatalui meu, mie imi e frica sa nu ma opreasca pe la vama

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si parintii mei sunt divortati si daca au acte de divort tatal tau nu mai raspunde de tine tu esti sub custodia mamei tale nu au de ce sa te opreasca la vama

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Trebuie să aibă și acordul tatălui, deoarece și el trebuie să fie informat pe unde ești.

Dar dacă mama ta ți-a spus că este oke, atunci înseamnă că așa este. Nu cred că mama ta te-ar minți + că nu cred că dorește să aibă probleme cu tatăl tău, sau mai rău. cu legea.

| ρυƒυℓєтє a răspuns (pentru Andarock):

Nu e vorba de asta pentru ca tatal meu stie ca plec pentru ca tin legatura cu el, dar ma gandesc ca daca era vreo problema ii spunea notarul mamei mele happy

| Andarock a răspuns (pentru ρυƒυℓєтє):

Aaa, am înțeles eu greșit la început. Scuze. happy Păi da, mi se pare corect ce spui. :*