| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, parintii mi-au zis ca nu pot trai fara mine si eu care ma gandesc sa plec cand termin liceul, dar mama mai incearca sa bage cearta intre noi ca ma urasc fratii si cumnata dar eu stiu ca nu este adevarat si ca zicea asta doar ca sa ma tina langa ei cat mai mult, tocmai de aceea dupa liceu vreau sa plec pentru o saptamana la Bucuresti la fratii mei iar dupa sa raman de tot. Ce sa fac daca o sa imi fie greu sa imi las parintii? Dar o sa le mai fac vizite dupa un timp.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă o să îți fie greu o să te obișnuiești. Apoi o să îți formezi familia ta și o să îți concentrezi afectivtitatea asupra lui.

| DonEduardo a răspuns:

Pasarica trebuie sa isi paraseasca cuibul. E un pas firesc. Poate va f un pic greu la inceput, insa sunt sigura ca vei trece peste asta. Iar parintii tai trebuie sa inteleaga ca vei fi adulta si ca poti sa ai grija singura de tine.