| Bianca298 a întrebat:

Pe 13 vineri m-am certat cu cea mai buna prietena a mea. Pana acum nu eram superstitioasa. Dar mi s-a demostrat ca ziua de 13 aduce ghinion.
As vrea sa ma impac cu ea, dar nu vreau sa fac eu primul pas. Oricum, daca l-as face, ce i-as putea spune pentru a ne impaca? (ne-am certat de la niste discutii banale, dar apoi am realizat ca ne-am schimbat mult, aproape de nerecunoscut si acest lucru ne derajeaza pe amandoua. )
Dau funda la sfaturile cele mai bune big grin

Răspuns Câştigător
| MikiiD a răspuns:

Fa tu primul pas.Demontreaza-i ca o iubestibig grin
Unei fete ii place sa-i demonstrezi asta.Fa-i o surpriza.Nu stiu...du-te la ea acasa cu niste baloane si cu un ursuletz, sau poate niste flori. Poti sa cumperi doua bratari dea-le identice si sa-i zici ca nu va veti desparti niciodata.
Iti garantez ca nu iti va refuza propunere.La varsta asta, posibil sa mai aveti certuri foarte banale, dar toti le aubig grin
Spune-i ca regreti si ca nu pooti fara ea.Stiu sigur ca asteapta sa fie rugata si ca crede ca nu e de vina.Nu ai ce-i face.Nu-si va scoate acel gand din cap.
Sper ca te-am ajutat
fundita?
Bafta!big grin

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Sun-o. Încearcă să vorbești cu ea. Spune-i că sunteți BFF și că nu trebuia să vă certați pentru niște chestii inutile, chiar prostești.
Cere-ți scuze tu prima, deoarece așa este frumos. happy Apoi... vezi cum reacționează. Dacă îți este o bună prietenă și ține la tine, își va cere și ea scuze și vă veți împăca love struck

După ce treceți peste această fază, mergeți la un film sau la un suc. Mai râdeță și voi puțin de acest moment... când v-ați certat happy

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

1. vineri 13 are efect numai daca tu crezi in el.
2. e normal sa va schimbati, oamenii se schimba mereu cand cresc si la caracter si mentalitate.
3.cauta sa descoperi ce o deranja de la discutiile alea banale si incearca sa discuti deschis cu ea pe tema asta.aceea ca v-ati schimbat aman2.

| amaliaamely a răspuns:

Buna! imi zici nsite detalii.ce discutii banale...ca altfel nu te pot ajutahappyhappy

| Lily94 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar fi mai bine sa faci tu primul pas.De unde stii, poate si ei ii pare rau ca v-ati certat.App, eu cred ce cel mai bun remediu este sa-ti ceri iertare, sa-i spui ca ai avut nervi si ca nu ai vrut sa va raniti una pe alta.

Eu asa as face! Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?