| MariusM668 a întrebat:

Pentru unele produse, trimise prin posta, plata se face prin cont bancar in avans. Imi poate explica si mie cineva cum se deschide un cont bancar si cum sta treaba?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o pe mama sau tata de manuta si mergeti la o banca impreuna, sa-ti deschizi un cont bancar.
Daca esti major, intra in banca care-ti inspira tie incredere si roaga-i sa-ti spuna ce acte ai nveoie pentru a deschide acel cont bancar.
Dupa deschiderea contului, in cateva zile poti primii cardul bancar, care il poti folosii la toate platile si incasarile bancare sau extragerea de cash de la automat, bineinteles cand stii ca ai bani in cont.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca, cu cartea de identitate si parintii daca nu esti major, si zici ca vrei un cont. Cateva minute mai tarziu ai cont