| anonim04022003 a întrebat:

Bună, TPU! Prietena mea din Suedia își dorește sa intre la universitatea din Craiova. A căutat pe google informații cu privire la cat de safe este sa locuiești acolo, iar rezultatele nu erau deloc favorabile. Vrem sa aflam (de la studenți ai universității sau nu) daca au întâmpinat probleme si daca se simt sau nu in siguranța in oraș. Ea va locui singura acolo si îi este teama laughing
Vă mulțumim mult!

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

In Bucuresti e mai ok, plus ca facultatile sunt mai bune. Sta la camin fara probleme. Toti pe care ii stiu din zona Olteniei au venit la Bucuresti, nu s-au dus la Craiova, desi era mai aproape.

| anonim04022003 explică (pentru christall):

Din cauza unor probleme a trebuit sa se înscrie in sesiunea a 2-a și la București nu au mai rămas locuri. Ar vrea sa înscrie acolo ( la Craiova) si ulterior sa se transfere la București, dar nu se știe dacă reușește sau nu.

| christall a răspuns (pentru anonim04022003):

Nu cunosc, dar multa bafta!