| GSTAR a întrebat:

Prin luna iulie cam asa ma tot gândeam cum sa fac bani. Și am găsit o soluție. Am găsit diferite cabluri la preturi foarte foarte bune, care pe internet costa chiar și de 30 de ori prețul cu care le-am luat. Zis și făcut. Am făcut stoc de vreo 30 de cabluri, am mai găsit câteva obiecte prin casa care nu îmi mai plac sau nu le mai folosesc, le-am făcut poze și le-am încarcat pe internet, pe diferite site-uri unde pot pune anunțuri gratis. Am găsit și clienti din orașul meu, m-am întâlnit, am negociat și făceam 10-20 lei/săptămâna. Am decis sa ma înscriu în mai multe grupuri și am mai pus câteva anunțuri. Deja începeam sa fac câte 20-40lei/săptămâna. Recent am primit unele oferte și, în doua zile, eram dispus sa fac 200 lei. Într-o zi. Doar ca clienții aceștia nu erau de la mine din oraș. Am decis sa trimit cele doua pachete care valorau împreună 150 de lei prin Posta Romana. M-am uitat pe net cum se completează alea, cum se scrie, cum se împachetează. Aveam totuși o dilema: am totuși 13 ani și nu am buletin. M-am dus la posta și am luat formularul, după care pe mandat nu am mai trecut și CNP-ul, pentru ca nu îl am. Va rog sa nu faceti mișto de mine. Cea de la posta a spus sa ma duc cu mama și se va rezolva. Insa mama nu știe ca am trimis prin posta ceva. Va rog sa îmi oferiți orice soluție care va trece prin minte, pana la urma găsim rezolvare împreuna. Rog seriozitate și va mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Ii spui mamei tale ce ne-ai spus si noua si se rezolva. N-ar avea de ce sa se supere pe tine, faci un ban cinstit.