| Getter123 a întrebat:

problema este ca, sunt suspectat ca ma droghez, "droghez", fumez si eu iarba rar si sunt suspect de catre parinti si frate ca fumez deoarece umblu cu un dealer si s-a aflat ca doar fumeaza, prin cartier.Acum trebuie sa fiu in casa la 22:00, de ele ma pot lasa oricand, nu fumez tigari, nu beau alcool, nu vin tarziu acasa, in general ajut, fac tot ce trebuie.E vara si in casa nu prea am ce face iar cu gasca in care a fost implicat dealerul am rupt legaturile, eu, nu stiu ce sa fac, sunt urmarit de frate si mama, am 17 ani si am restrictii de genu, pe bune? Te ingrijorezi pentru atata chiar daca nu esti 100% sigur/a? Macar daca o lua cu frumosul nu cu uratul din prima, da na, 2019.Eu nu pot sa stau in casa toata vara doar pentru ca asa vor ei, nu pot, sunt trist si nervos, nu stiu ce sa fac, disperarea mea este ca nu am cu cine sa ies afara nu ca nu mai fumez iarba, ajutor?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din pacate ti au dat atentie prea tarziu,daca ti ar fi dat o educatie poate ca nu te ai fi apucat vreodata de ele, acum au un comportament comunist, ce urmeaza lagarul de concentrare, din pacate putini sunt parinti cu adevarat, man lasate de ele ca nu sunt bune, acele senzati pot fi induce prin meditatie sau unele sporturi

| Getter123 explică (pentru RAY):

Da nu e vorba de droguri ca nu ma pot lasa, ca ma pot, nu sunt dependent.Nu vin noaptea acasa, le raspund la telefon, nu beau, nu fumez tigari, ii ascult si eu nu am voie sa stau afara cu cine vreau la ce ora vreau, am 17 ani, sunt urmarit de rude, ce se intampla? Ea spune ca ma droghez pentru ca ies seara tarziu afara, va dati seama?

| lilith16 a răspuns:

Mama frate is mai mica ca tine, ma droghez cu imitatii al lsd-ului, fumez, de băut nu beau si fac asta de ceva timp si mama nu stie, par părinţi stricti si cu astia nu o duci la capăt, ai putea sa bagi faze ca nu e adevărat ca nu fumează ca face sport si tine la conditia fizica si ca se spun minciuni dar la altceva nu ma gandesc, cu gasca aia de ce nu mai stai? gen chiar daca ai părinţi cu "probleme " nu trebuie sa te lase, asa am si eu in gasca da rămânem toti prieteni, incearca sa te pazesti mult sau spune-le ca nu mai iesi cu el, inventează un nume si spune-i ca e altcineva, asa faceam eu cand mama nu ma lasa sa stau cu tipe naspa ca fumau si faze, la altceva nu ma gandesc, termini scoala, pleci si faci ce vrei ca de discutat cu ei nu cred ca reuşeşti

| Getter123 explică (pentru lilith16):

Nu, ea nu m-a prins fumand, am venit si praf acasa si nu a vazut dar ea crede ca ma droghez pentru ca ies afara searaaa, si cam asta o fo tot, pleaca fratele meu si incep iar ca na, eu n-am chef sa stau in casa ca un handicapat (fratele meu lucreaza in strainatate)

| lilith16 a răspuns (pentru Getter123):

Atunci au probleme grave. rezista pana poti sa pleci si tu. altceva nu stiu ce sa zic

| zRaul123 a răspuns:

Faci ce iti place, totusi, nu exagera cu weedul, mai bine ramai la putinul ala care fumezi acum. Daca te ajuta, peste un an faci 18 si esti independent.

| Getter123 explică (pentru zRaul123):

Is pe dracu, totul va fi la fel, pot eu sa am 18 ani ca eu tot controlat de ei vor fi, sunt si urmarit, parca sunt la inchisoare, nu am voie sa ma distrez, sa merg sho in oras tarziu sa dorm la cineva, nimic, acum am distrus o gasca si prietenie de 3 ani, tot asa

| zRaul123 a răspuns (pentru Getter123):

Te vor proaspat ca sa faca experimente pe tine, iti spun eu

| Getter123 explică (pentru zRaul123):

laughing sa faca