| annamaria0899 a întrebat:

Buna TPU.
Probleme cu dragostea ca toata lumea... Deci sa incepem.
Sunt cu un baiat de vreo 8 luni, eu am 15 ani, el 18. Totul a pornit de la un joc copilaresc de prin vara, 4 luni a fost totul foarte ok, pana am inceput sa ne certam. Ne desparteam, stateam vreo 2-3 saptamani despartiti si ne impacam iar. Primele 3 ori cand ne-am certat au fost motive: alor mei nu le convenea de el, etc, prostii. Apoi am inceput sa ne certam din cauza ca pe mine nu ma lasa in oras fara fratele meu seara si el incerca sa ma convinga sa vorbesc cu ai mei sa ma lase si fara fratele meu, dar spun ca sunt prea mica si nu am dreptul. Eu inteleg situatia si stiu ca isi fac griji pentru mine si am incercat sa ii explic si lui de multe ori dar nu intelege. Stam in acelasi cartier dar ne vedem de vreo 2-3 ori pe saptamana pentru ca el lucreaza de la 9 dimineata pana la 6 dupa-masa si eu nu ies dupa 6... si l-am intrebat de ce sunt asa importante iesirile astea pentru el si mi-a zis ca nu am cum sa inteleg. Si i-am spus ca nu am cum sa inteleg daca nu imi explica niciodata. Mereu face asa. Ne-am mai certat o data din cauza asta dar e foarte orgolios si nu intelege. Cum sa-l fac sa inteleaga?

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Draga mea, cred ca ar tr sa discutii cu el si sa il faci sa inteleaga ca tu ai doar 15 ani si ai niste,, reguli,, de respectat impuse de parinti, el are 18 este major, vaccinat si raspunde de faptele lui laughing are un job, deci este pe picioarele lui nu este nevoit sa dea explicatii acasa cand vine si cand pleaca, el este baiat, tu fata, mereu parintii au o atitudine mult mai posesiva cu fetele decat cu baietii! Daca el te iubeste si exista sentimente sincere, o sa inteleaga iar in timp relatia voastra o sa evolueze in bine daca exista respect, intelegere si sentimente sincere! Probabil ca prietenul tau tine la aceste iesiri, asa se relaxeaza el, iesind in oras cu tine sau fara tine, stand cu baietii! Dar ma repet daca te iubeste, iti respecta programul si intelege, daca sanatate si virtute... baieti se mai gasesc, esti abia la inceput de drum! happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate asa se simte el bine ca dupa o zi de munca sa iasa in diferite locuri si din cauza ca este prea orgolios o s o tina numai pe a lui, reaminteste baiatului ca ai 15 ani si nu ai acces afara dupa ora 6[iarna ca vara este altceva]

| Letitia25 a răspuns:

Pai ce sa zic, el de ce nu vine seara dupa lucru la tine?
Asa parintii tai te stiu in siguranta si el daca te iubeste cu adevarat te va intelege.
Parintii tai trebuie sa prinda mai intai incredere in el si dupa o sa vezi ca o sa fie totul bine.

| annamaria0899 explică (pentru Letitia25):

Faza e ca ai mei nu il prea suporta, chiar daca nu au niciun motiv...

| Alicezzz a răspuns (pentru annamaria0899):

In general parintii nu suporta pe nimeni cand vine vorba de fata lor, nimeni nu este bun, nimeni nu se ridica la cerintele lor, dar aceste idei or sa se diminueze in timp cu cat tu o sa mai cresti iar ei or sa prinda incredere in tine si desigur si in iubitul tau de acum sau de la aceea vreme!

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Nu stiu e coplicat... sunt baietii mai marihappy