| Aleeexa a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati si mie o carte care merita citita? De mult n-am mai citit o carte buna. sad Funda pentru cea mai interesanta! happy

Răspuns Câştigător
| mARY_9420 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a 7a - Mihail Drumes, Panza de paianjen- Cella Serghi, Mandrie si prejudecata- Jane Austen, Orasul cu salcami - Mihail Sebastian

sper ca ti-am fost de folos!winking
Spor la citit!

5 răspunsuri:
| Jeny1 a răspuns:

Pentru fiecare o carte bună poate însemna altceva, pentru că depinde și de ceea ce ai tu nevoie la un moment dat. O carte care te poate ajuta să înveți să ieși din condiționare(în general vorbind) este cea a lui Krishnamurti: Trezirea Inteligenței. Dacă vei avea timp să intri aici http://cartilibere.blogspot.com și să răsfoiești postările poți să-ți faci o idee. Exista titlul la editura Herald la doar 11 Ron. Tu decizi.

| ioana1704 a răspuns:

Cati ani ai? Ca sa-ti putem raspunde!
Singur pe lume, Misterele Parisului, Misterele Londrei, Fausta, Fausta invinsa, carti din colectia Chic.

| Do_3377 a răspuns:

Mica printesa!

| Andrrraaa a răspuns:

"Zori de zi "de Stephenie Meyerlove struck
Este genialalove struck

| miky_9281 a răspuns:

Panza lui charlottede e. b white