| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana asta trebuie sa merg sa-mi fac poza pentru buletin, dar nu stiu cum sa ma imbrac. Nu stiu cum este permis, daca trebuie sa te imbraci intr-un fel anume. Dau funda big grin

5 răspunsuri:
| HappySadness a răspuns:

Buna! Poti sa te imbraci oricum, dupa cum vrei tu. Singurele conditii sunt sa nu porti ochelari fumurii, sa nu ai parul tapat sau sa iti acopere fata si sa nu te machiezi excesiv (daca esti fata). happy

| Stanculescu a răspuns:

Salut! Ei iti fac poza doar la fata si un pic din umeri!
Poti sa-ti iei un tricou sau o camasa!
Bafta!

| PaulaMihoc a răspuns:

Nu exista o regula, insa ar trebui sa ai in partea de sus o camasa ca sa dea bine la poza. vezi mai multe pareri aici http://bit.ly/poze-album. sper sa te ajute

| IrinaIonescu a răspuns:

Nu te imbraca in ALB! Cand iti faci poze pentru buletin, permis, diploma, etc nu te imbraca in ALB. Fundalul pozei va fi tot alb si nu te vei putea evidentia. Cauta o culoare care sa ti se potriveasca, care sa te "prinda", care sa iti placa. Multa bafta

| NutellaVsFinetti a răspuns:

Nu trebuie sa te imbraci intr-un fel anume, dar iti prinde prea putin din tinuta (doar putin umerii) asa ca nu ti-as recomanda ceva decoltat, ci ceva cu guler.
Daca esti fata ai putea sa alegi si un tricou mai decoltat dar ar trebui sa-ti pui un lantisor scurt care sa se vada bine si ai grija la par, daca ai breton sa nu fie prea lung altfel trebuie sa ti-l prinzi cumva si urechile trebuie sa se vada.
Intr-un fel sau altul e un fel de traditie in care toti iesim urat in poza de buletin si doar foarte putini scapa rolling on the floor.
Sper sa te numeri printre aia putini. Succes.