| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU;( scriu si eu aici ca prietene n-am ca sa povestesc sad Deci am aproape 13 ani si din cauza mamei n-am nicio prietena. Aveam o vecina de 8 anisori care ma mai jucam cu ea. Atat si mama mereu o certa si pe acea fetita dar ea o intelegea ca i-am zis situatia mea si mama a zis sa nu ne mai vorbim;( si nu am nicio prietena.Azi am fost pentru prima oara la meditatie la mate si am mers la rand cu o fata care este de seama mea. Si unde nu intelegeam o intrebam pe doamna. Cand am plecat, am plecat cu aceea fata. Mi-a facut placere sa merg cu ea sad
1.cand i-am zis mamei ce am facut la meditatie a zis ca trebuia sa o intreb pe doamna unde nu inteleg, nu sa fac ce vrea doamna si eu ii spuneam ca am facut ce nu stiam si acum stiu.
2.cand i-am zis de acea fata mi-a zis sa nu o mai bag in seama ca imi smulge tot parul din cap;( sunt foarte trista si suparata si mereu imi vine sa plang;( nu am nicio prietena si vreau si eu sa am ca toti altii;( sper sa ma intelegeti. Mama mea e foarte acra.Acum este foarte suparata pe mine si ma simt foarte speriata cand e suparata sad nu stiu ce sa mai ma fac... daca ii zic tatei el nu va face nimic si cu bunica nu pot vorbi ca mama nu are relatie buna cu ea si daca afla ca am vorbit cu ea ma omoara ca mereu imi controleaza telefonul sa vada sa nu vorbesc cu nimeni;(

5 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Justme1997 a răspuns:

Din ce motiv are ea fixul asta sa nu ai tu prieteni? Eu zic sa încerci sa iti faci prieteni oricum, fara sa ii spui ei daca face crize.

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Ii este frica sa nu o vorbesc de rau la altii...si d-aia nu ma lasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scoala unde sunt eu n-are psiholog

| InstructorDeIubire a răspuns:

Si asa se nasc psihopații si criminalii in serie. Povestea seamană cu a lui Ed gein un criminal in seria care cand era mic mama lui nu il lasa sa se apropie de fete si era super stricta. Eu zic sa o confrunți pe mama ta si sa rezolvati problema la un terapeut sau un pshiholog.