| Anna0111 a întrebat:

Se apropie banchetul si nu as vrea sa port tocuri. Am 1.70 inaltime si daca mai port si tocuri o sa fiu cea mai inalta din clasa si ma voi simti prost. Le-am spus si la cateva colege ca nu vreau sa port tocuri la banchet si au inceput sa se mire si sa rada se mine. Daca nu ma simt bine in tocuri e vina mea? straight face Chestia e ca mi-e frica ca poate o sa rada de mine. E ciudat daca nu port tocuri la banchet? Ce incaltaminte as putea sa port inafara de tocuri. Exista si tocuri mai mici? Va rog ajutati-ma, dau si fundita :X

Răspuns Câştigător
| Carla01 a răspuns:

De ce te-ar deranja dacă eşti înaltă, ai vrea să fi scundă? :)) Eu am 1.60 şi vreau să am 1.70.1.74 deoarece îmi doresc foarte mult să fiu model, asta nu e o probelmă e foarte frumos să fi înaltă, nu o să râdă nimeni de tine. Dacă nu te simţi bine în tocuri poţi opta pentru nişte balerini foarte finuţi, ca aceştia :https://www.google.ro/......ps?/search sau sandale.Eu la banchet am avut sandale cu talpă ortopedică de 10 cm, dar am văzut fete cu sandale joase sau opincute, nu te mai stresa nu asta contează, contează să te distrezi.Baftă şi distracţie plăcută la banchet!:*

5 răspunsuri:
| Daniellllll1 a răspuns:

Parerea mea este sa te imbraci cum te simti tu in largul tau, ia-ti tocuri sau poti sa nu-ti iei, alegerea e a ta.

| Innsbruck a răspuns:

Nu are rost sa porti tocuri, nu o sa rezisti mai mult de o ora oricum pe ele, apoi o sa le schimbi cu balerini.Am avut cu 10 cm mai putin ca tine la banchet si mi-am luat tocuri de 12, la fel si altle chiar mai inalte.Cat crezi ca am stat cu ele? laughing abia au rezistat si celelalte fete 2 ore. Nu sunt comode, vei avea tot timpul grija sa nu cazi sau sa te impiedici, sau ''daca nu merg bine?''
Da, exista si tocuri de 5 cm care arata oribil.

| Innsbruck a răspuns:

Abia astept sa le vezi pe colegele tale cum o sa zica ''vai ce ma dor picioarele'' sau cand o sa danseze fara pantofi

| Annabelle21 a răspuns:

Off... Pai pentru tine contează părerea tuturor sau părerea ta si a prietenilor tai? La banchet ar fi de preferat sa te îmbraci elegant, dar sa te simți bine in același timp. Ți-ar fi cam greu sa dansezi sau ceva de genul daca nu ai niste pantofi cat de cat confortabili. Te înțeleg, si eu sunt înaltă si, drept să-ți spun, nici nu prea îmi place sa port tocuri. Ia-ți niste pantofi care iti plac tie, care îți sunt comozi si in care te simți ok. Si, pana la urma, oricum te-ai îmbrăca, cineva tot va avea de comentat, deoarece nu toți avem aceleași gusturi. Bafta!

| ElizaEliii a răspuns:

Daca si baietii vor fi mai scunzi decat tine daca porti tocuri. As zice sa iti iei ceva. O platforma mica sau o pereche de balerini deosebiti happy