| Korma_Cristina_1984 a întrebat:

Bună, TPU.
Se apropie evaluarea națională. Cum credeți că o să fie anul acesta evaluarea națională la română, respectiv și la matematică?
O să fie la fel ca în anii trecuți?
Mai greu sau mai ușor?
Îmi este foarte frică deoarece nu i-am dat așa multă importanță, la matematică, în simulare, am luat o notă exagerat de mică.
Îmi puteți da niște sfaturi?
De obicei, notele de la simulări sunt mai mici ca cele de la evaluare?
Ce mă interesează cel mai mult e dacă o să se dea la matematică ca anul trecut, același gen de subiecte.

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

şpagă
sau bagi meditaţii la mate acum în ultima perioadă.happy
Dacă ştii, o să fie uşor.laughing
Nu sunt mama omdia să-ţi spun dacă or să fie la fel sau nu.
Programa e aceeaşi, ai un model, rezolvă-l pe ăla şi sunt destule modele după modelul respectiv pe care le poţi rezolva.

| Allexander07 a răspuns:

Rezolva modelel din anii trecuti 2010-2016, se da la fel doar ca se schimba numerele si uneori enuntul, dar se cere acelasi lucru.
Evita ceea ce a spus @NATO mai sus, deoarece acelea sun sfaturi de copii fara minte.