| Elide a întrebat:

se pare ca trădările de tin lanț de mine, dupa ce am trecut o perioadă cu greutăți in ultimele zile am avut sa descopăr aseara ca prietena mea si=a facut cont fals cu pozele unei fete care arată super bine, eu învățând=o sa faca cont fake, si-a facut cont si a vorbit cu baiatul cu care eu vorbeam si i-am spus de el, au vorbit luni de zile.Aseara mi=a venit sa bag datele contului la întâmplare si am fost trădată de cea care am adus-o la mine in casa si am asezat-o la masa.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si ce poti sa mai faci acum?
Ce e cu... conturi false si astfel de copilarii?
Renunta la astea... vreaza stilul tau de viata, independenta. Fara asteptari de la prieteni. La 30 de ani ce o sa faci? Trebuie sa iti asumi fiecare decizie si este mai bine sa fii precauta in tot ceea ce faci.

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Incearca sa o intelegi emotional nu rational

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa te inveti sa nu te bazezi in oricine

| RAY a răspuns:

Te inteleg foarte bine,din pacate uni sunt ipocriti,ce poti face,nu esti singura tradata de asa zisi prieteni,dar bucurate ca ai invatat ceva, data viitoare sa numai incredere in alte persoane, tu esti de vina pentru tot nu ea, ea doar a profitat de tine, ea daca ar citi ar rade de tine, tu invata din aceste lucruri, te asigur ca iti va fi mult mai bine pe viitor

| Elide explică (pentru RAY):

Stiu ca este vina mea

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Ioana asa te inveti minte si eu la fel, sa nu crezi ca eu nu sunt dezamagit, de fiecare data cand am contact social =dezamagire

| Elide explică (pentru RAY):

Asta e lumea in care trăim, eu nu mai am așteptări de la nimeni, m-au ranit prea mult si las karma sa.si faca treaba

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Dar asteptarile sunt involuntare, asta e faza, orice contact social inseamna asteptari fie ca vrei fie ca nu le vrei

| Andreeush a răspuns:

Și de ce te miri că și-a făcut un cont fake?
Tu ai învătat-o, ar trebui să renunți la prostiile astea și să ai grijă pe viitor ce faci și cu cine te împrieteneşti.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Scuze că nu am răspuns mai devreme, dar eram la mare și n-am fost prea activă.
Și eu am fost trădată de mulți oameni, dar mi-am învățat lecția pe cât posibil. Am suferit, am plâns, etc, dar acum sunt ok, cu unele lecții învățate. „Omul cât trăiește-nvață", vorba aia! Fi puternică!
Actualizare după câteva minute după publicarea răspunsului:
Eu în fiecare săptămână sau hai să nu exagerăm, lună sunt trădată de cineva. Chiar când sunt mai fericită, vine și-mi spune „pa"! Deci nu ești singura!

| Elide explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Stiu ca nu sunt singura, unii au pățit.o mai rau decat mine, doar ca nu m.am așteptat, sincera sa fiu, sa fiu mintita pe fața in momentul cand ea imi răsucea cuțitul in rană, i.am spus anumite secrete despre mine si le.a folosit împotriva mea, si noi, din aceste lecții trebuie sa învățăm si sa nu ne mai încredem atât de usor in oameni.Cum era si citatul acela,"daca te astepti ca oamenii sa aibă o inima ca a ta, vei rămâne dezamăgit", si asa este

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Elide):

Ai dreptate.

| Allin_Zallin_1992 a răspuns:

1. Nu este bine sa te atasezi de oameni sau obiecte, pentru ca totul este trecator. Nimic nu este pentru totdeauna. Oamenii azi vin si maine pleaca ( azi iti sunt prieteni, maine te tradeaza) obiectele la fel. Azi le ai, maine nu le mai ai. Sa ai asteptari la cineva ( de orice fel) este ca si cum te-ai injunghia singur.
2. Nu exista prieteni, ci doar, simple cunostinte. Nu exista prieteni buni, ci doar oameni pe care ii CUNOSTI mai bine decat pe altii, si atat, nimic mai mult. Cu cat ai mai putine asteptari de la CUNOSTINTE cu atat vei fii mai putin ranit/a.
3. Cand simti discomfort din partea cuiva pur si simplu detaseaza-te. Nimeni nu iti merita timpul tau personal pentru ca nu ti-l poate da inapoi nici o data. Te-a calcat cineva pe coada? Dai flit, ignora-l, fii indiferent/a stim cu totii ca asta doare cel mai tare.