| AlexAL275 a întrebat:

Se poate schimba un om? În fiecare zi sunt același, acel om leneș, delăsător, pesimist, singuratic care vrea să se schimbe, vreau să fiu altcineva, dar nu pot. Viața mea se repetă în fiecare zi: telefon, liceu, somn și păreri de rău. Aș vrea să-mi schimb comportamentul și mentalitatea. Am observat că totul se cam duce de râpă, nu mai sunt bun la nimic, nu mai învăț, nu mai am prieteni, nu am pe cine să mă pot baza. Practic fiecare zi se repetă și m-am obișnuit cu viața asta. Vreau ceva nou. Mă urăsc foarte mult pentru tot ce nu sunt, pentru tot ce nu am reușit. Vreau soluții!

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Fa o schimbare ca practic tu iti controlezi viata cum iti doresti. Fa-ti o iubita.

| Marbea a răspuns:

De la vointa ta porneste totul, nu exista nu pot exista doar nu vreau, trebuie sa lupti cu tine si sa faci invers decat iti dicteaza creierul. Urmareste filme motivationale si citeste carti motivationale, sunt foarte bune.

| Adrian1555 a răspuns:

Salut, stiu ca atunci cand ajungi intr o perioada in care te rupi de,, lume’’, faci aceleasi chestii zi de zi e greu si te poate afecta psihic
Si eu am trecut prin aceleasi chestii ca tine si poate si acum mai am zile prin care trec dar acum e cu totul altceva, totusi prima data cand am avut perioada asta si eu am cautat ajutor aici si chiar l am gasit de la un baiat cu care am păstrat o prietenie foarte frumoasa timp de 1 an daca nu chiar mai bine
Im care ajutam oamenii care treceau prin stări ca tine printr un grup de whatsapp el era gen liderul si eu căpitanul laughing))
Cel mai bine e sa vorbesti cu cineva si daca vrei poti sa mi lasi un numar de telefon pentru whatsapp...