| dedebt a întrebat:

:* Si cand spun TPU spun toti pentru unu. nu tpf toti pentru funda. straight face Aici nu e de funda. Dar raspundeti va rog. :X E important pentru mine.batting eyelashes Merita cateii eutanasiatsi? puppy dog eyes Eu am avut un catsel care trait 17 ani... in ani cainesti 80 si ceva. Deci foarte mult. straight face Pana sa ma nasc eu i s. a oferit dragoste cat unui copil iar cand am aparut si eu pe lume in 97. avea 8 ani. era foarte gelos pe mine ca toata lumea venea in casa si era cu ochii pe mine. nu i. a luat mult si s. a obisnuit si cu mine... si am o poza cand imparteam un corn cu el.laughing el tragea de. o parte eu de cealalta. noaptea cand eram in patuts. si plangeam se ducea la mama si la tata si smiorcaia. si arata spre dormitor unde eram eu :X A demonstrat ca desi e un caine, gandeste ca un om si chiar mai mult. pentru ca in ziua d azi oamenii nu gandesc. laughing Cand a murit a fost ingrozitor. straight face Cand am ajuns acasa era pe moarte Am tipat la el terminata de durere. s. a uitat la mine iar apoi si. a dat ultima suflare cu ochii la mine si in bratele mamei Si l.am inmormantat la tsara unde i.am facut o placa de marmura pe care scria numele si anul in care a murit ca la un om aproape. straight face
De ce suntem asa rai?raised eyebrows Si era o vorba: Un câine recunoscător valorează mai mult decât un om nerecunoscător STOP eutanasierii. straight face Cine e de acord cu mine sa spuna si sa argumenteze la fel si cei care nu sunt straight face Si ce ar trebui sa facem pentru ei?batting eyelashes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii eutanasiaza cainii pentru ca nu mai au cum sa.i ingrijeasca sau unde sa ii tina [ in adaposturi ]; sau pentru ca sunt fooarte bolnavi si nu vor sa se chinuie.
dar nu inteleg ce legatura are povestea cu intrebarea, catelul tau a murit, nu a fost eutanasiat. dar.

Eu nu vad de exemplu, in America, animalele [ cainii in special ] sa fie eutanasiati [ sau chiar schingiuti ] cu una cu doua.
Pe de alta parte, in Romania. pac pac cum ii prind pe strada cum ii omoara. cum nu.i adopta nimeni, cum ii omoara, cum musca pe cineva cum ii omoaraa! straight face

In America, [ ma uit pe Discovery ] oamenii aia tin la animale si le salveaza, le ajuta [ pana si o pasare sau un catelus ] si in cel MAI RAU CAZ le eutanasiaza ca sa le scurteze suferinta, sa nu se mai chinuie pana la moarte, dar... la noi e altfel.
CLAR NU sunt de acord cu eutanasierea, dar nu prea avem ce sa facem, putem doar sa luam un exemplu de afara.

ceau happy