| Elide a întrebat:

Bună TPU,simt că voi rămâne singura toată viața, băiatul pe care îl cred cel mai potrivit pentru mine (sufletul pereche) nu mă observa, e cu mine in clasa dar parca as fi invizibilă când îl văd am un sentiment de nostalgie câteodată fluturi in stomac..Simt că e ceva mai presus de mine și nu îmi pot reveni, niciodată n.am patit așa ceva mai se întâmpla sa-mi atragă atenția vreun băiat dar nimic mai mult, de aceasta data e diferit daca nu sunt cu el nu voi fi cu nimeni altcineva! crying crying Ce mă sfătuiți să fac? crying

22 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

"de aceasta data e diferit daca nu sunt cu el nu voi fi cu nimeni altcineva"
Mă lași să te numesc proastă? Ah, stai, nu e nevoie să mă lași tu. Nici nu îl cunoști, tu ești atrasă doar de atitudinea lui indiferentă și de aspectul fizic. Ești extrem de superficială.

| Elide explică (pentru T0T):

Încercând sa gasesc un raspuns care m.ar putea ajuta, intervin niște oameni care sunt incapabili de a putea da sfaturi, dar sa stii că jignindu.ma pe mine te descrii pe tine!

| T0T a răspuns (pentru Elide):

Ți-am dat un sfat foarte explicit. E problema ta dacă nu ești capabilă să îl înțelegi. O să îl înțelegi mai târziu, acum prea puțină minte ai.

| Nemessys a răspuns:

Lasa-ma sa ghices, e frumos, nu? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu. E urat cu spume, de aia e si asa obsedata de el.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat. Chiar daca raspunsul mai mult ca sigur o sa fie,, da". Deoarece se cunosc din priviri si totusi e obsedata de el... straight face Voiam sa vad daca-mi confirma ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Proasta sa fie.

| Elide explică (pentru anonim_4396):

laughing Sincer...am făcut câteva chestii sa-i atrag atenția dar nimic, de câte ori mai intra in vorba cu mine nu avea curaj să se uite in ochii mei nu știu de ce și când ne intersectăm la vreo ușa sau undeva lasă privirea în jos. odată m.a băgat în seamă sa-mi spună ceva de o melodie când l.am întrebat nu mai mi.a răspuns era cu ochii în tel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Tin sa cred ca prin "cateva " adica "mai nimic " dar din ce povesteti e mai fatalau el asa. Cu asta trebuie tu sa faci pe baiatul, inversezi rolurile.

| Elide explică (pentru anonim_4396):

Ce fătălău în nici un caz! A avut o singura relație cu o fata s.au despărțit ulterior dar nu umbla după nici o fata. fetele "roiesc" în jurul lui dar nu prea ii ajungi la "inima" și fata asta care a stat cu ea cred că nu a simțit nimic pentru ea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

"de câte ori mai intra in vorba cu mine nu avea curaj să se uite in ochii mei", "când ne intersectăm la vreo ușa sau undeva lasă privirea în jos", mie imi miroase a fatalau.

| Nemessys a răspuns (pentru Elide):

rolling on the floor. Clar esti naiba rau de tot si hipnotizata dupa aspectul lui fizic. Auzi cica,, roiesc" fetele in jurul lui.

Stiu exact in ce situatie esti. rolling on the floor Si sincer nu ma mir. Sunt o groaza de fete ca tine. rolling on the floor rolling on the floor

| Elide explică (pentru Nemessys):

Ba chiar nu mă incadrez in mulțimea acelor fete la început nu mă atrăgea nici un pic...dar nu știu din ce cauză îl visez non-stop prima data la.am visat prin clasa a9a și mi.a trezit niște sentimente care nu le mai avusem vreodată de parcă am fi fost împreună, în alt vis de făcea că de despărțise de fosta și acea fata venea să îmi ceara sfaturi in vis eu eram prietena cu ea și o sfatuaim că dacă îl iubește să rămână împreună și pe el la fel i.am îmbrățișat pe aman2 chiar daca eu "muream"în sufletul meu.și multe multe alte vise și aseară l.am visat iar dar nu mai îmi aduc aminte dar știu că l.am visat sad sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu faci ceva ca sa ii atragi atentia? Daca nu, atunci ramai cu bocitul.

| Xdreaper21 a răspuns:

Ce clasa esti a 7a?
Ca asa te comporti exista baieti pe lumea asta hahaha
Intr-un fel stiu prin ce treci iubita mea actuala a zis la toti prietenii mei si toti prietenii ei sa zica ca nu o cunoaste si la rude ca sa nu o gasesc
Dar serios el nu e ultimul baiat de pe pamant eu am fost cu mai mult de 20 de fete(relatii scurte majoritatea doar cateva mai lungi) si cu toate credeam la fel ea imi va fi sotie si tot asa
Acum am 19 ani si iubita mea 17 iar eu planuiesc sa o cer de majoraru ei daca va tine relatia

| Elide explică (pentru Xdreaper21):

Ce frumos! Daca asta simți sa faci ai găsit perechea perfecta!

| 6Anonim9 a răspuns:

Vrei un sfat, da?
Spune-i ca-l placi. E vacanta inca, daca n-ai noroc, poate uita el pana incepe scoala si n-o sa te priveasca atat de ciudat. Incearca-ti norocul, stii ca asta ai de facut, dar vrei sa te convingi. Hai, gata cu prostiile si cu explicatiile. Spune-i si gata, te eliberezi si ai scapat. Fie ce-o fi!winking Succes!

| Elide explică (pentru 6Anonim9):

Mulțumesc,dar nu este interesat de mine..de când aștept un semn de la el...

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Elide):

Tu te astepti ca el sa vina in fata ta cu o pancarda pe care sa scrie ca tr place sau ceva de genul? Baga-te tu un seama, sa te observe, sa te analizeze si apoi te poti astepta la ceva mai... Indraznet din partea lui. N-ai de unde sa stii daca nu incerci si tu ceva.

| Dyalema a răspuns:

Cauta in alta parte. Nu el e alesul!

| andrada2222 a răspuns:

Ori faci primul pas ori treci peste nu e singurul baiat din univers

| Hitalix22 a răspuns:

Daca nu poate sa te priveasca in ochii, clar te place si este rusinos, Incearca sa afli daca aveti ceva in si puteti discuta despre asta mai mult timp, si asa va veti imprieteni mut mai binewinking