| PopAlinaMarta a întrebat:

sper sa ma puteti ajuta cu un sfat ...deci e un baiat super dragut de care sigur ca imi place ..il cunosc de cand aveam 9 -10 ani acum am 15...si nu inteleg ceva.
Suntem la profiluri diferite (eu filo el mate-info) diferite dar ne intalnim des in pauze pentru ca e coleg cu cea mai buna prietena a mea...ma inteleg foarte bine cu el si acum cateva zile joi -vineri cand ma vedea ma imbratisa, ma intreba ce mai fac ...ma saluta. Astazi parca era altcineva, m-a salutat doar o data de dimineata si restul pauzelor parca nici nu m-a observat cu toate ca eram foarte aproape de el..eu niste prietene el la fel (asa suntem fiecare mai mereu in pauze ..deci nu prietenii lui sunt de vina).
De ce nu m-a bagat in seama?
Dau fundita

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

1. L-a amenintat vreun admirator secret al tau sa te lase in pace.
2. Te place si te ignora sa iti vada reactia, adica daca il placi si tu (e o practica des intalnita la baieti sa ignore fetele, pentru a le face sa fiarba, nu ma intreba de unde stiu am fost si eu copil whistling)
3. O fi avut vreo revelatie peste weekend si s-o fi plictisit de tine.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil a fost dragut asa la inceput dar acum deja s-a plictisit de acest `small talk`. Incearca sa iei legatura cu el in afara scolii, sa vorbiti mai multe chestii, sa va apropiati. Sau chiar si la scoala, du-te tu la el si initiaza o conversatie chiar daca ti se pare ca te evita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Are si el momente mai nasoale, cine stie probabil era coplesit de anumite ganduri. Nu cred sa ai vreun motiv sa "dramatizezi" situatia. Asteapta sa treaca o zi doua sa vezi cum evolueaza lucrurile si doar pe urma sa te "alarmezi" cu adevarat.

| SARKAN a răspuns:

E timid draga mea.Ce asteptari ai tu de la unu de 15 ani? Na probabil si-a dat seama ca te place si ii este rusine sa te abordeze sau poate nu stie cum, daca iti este drag sfatul meu este sa te duci la el si sa ii spui ca il placi si sa il intrebi daca doreste sa incepeti o aventura impreuna.succes