| cryyysss a întrebat:

spuneti-mi si mei va rog frumos, cate miezuri sau nuclee poate avea un procesor Intel core i7? .....intel core i5? sau chiar Intel core i3? dau >fundoi:-

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te peste : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_microprocessors
I3=2 fizice
I5= 4 fizice
I7= 6 fizice
Asta ar fi un per "maximum" de fiecare.In functie de tehnologia de nm pe care au fost "construite" ele sunt de la minim doua(de-aia le zice dual core=2 nuclee) la maxim 6(fizice). Poate au iesit si cu mai multe nuclee, dar nu cred ca sunt inca publice, nu stiu sigur.

| cryyysss explică (pentru CM7YRE):

Mersi mult pentru raspuns happy

2 răspunsuri:
| asidhaidsh a răspuns:

CM7YRE esti un dobitoc. i7 nu are 6 nuclee, are 4.