| ioana_7347 a întrebat:

spuneti-mi si mie niste statusuri de "incapatanare". dau funda.

Răspuns Câştigător
| janggeum a răspuns:

Prietenia dintre mana si ochi: cand ochii plang mana sterge lacrimile,cand mana se raneste ochii plang dupa ea.

Am langa mine niste INGERI pe care ii pot numii prieteni.
Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
Hai sa privim cu ochi inchisi ce nu am putut sa privim vreodata.
Este legea iubirii cea care conduce omenirea. În focul iubirii si fierul cel mai tare se înmoaie.
Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.
In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.
Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.
Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.
Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

Roata s-a intors asa cum se intoarce mereu. Acuma pentru mine-i simplu, pentru tine mai greu.
Am plans, dar m-am si gandit. Orice inceput are pana la urma un sfarsit.
M-ai avut, dar m-ai pierdut...Dar iti garantez ca niciodata nu ma vei mai pierde...Pentru ca nu poti pierde ceva ce nu mai ai!
Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.
Educata de destin, simt mult dar arat putin.
Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit.
Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.
Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.
Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.
Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.
Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.
Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.
Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.
Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.
Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.
Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!
Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul.
Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.
Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita.
Dragostea nu e doar lacrimi nu e doar flori si bukuri sint doua suflete pereche sind doi maturi sau doi copii!
Viata nu înseamna doar sa marim viteza. Este mai greu sa învingem pasiunile invizibile decat sa cucerim lumea cu arme vizibile.
Viata e o zana nebuna.Ea te poate face fericit, dar te face si sa suferi.O adori cand e buna cu tine, o urasti cand ajungi la limitele nervozitatii.
Traiesc o poveste si visul e culoare.
Fa`ma nebuna. spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt.
Instantaneu’ prin portofel poza mea ai cautat’o. Dar ai uitat ca din lipsa de spatiu candva ai aruncat’o.
Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa.dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?

Si o sa fie bine chiar daca mai avem probleme. iti`spun stai linistit. ca multe vin si trec chiar daca raman semne. orice`semn se vindeca`dupa o vreme

•Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: Sa iubesti. Sa razi. Sa razi din nou. Sa asculti si sa inveti. Sa spui "te rog" si "multumesc". Sa ai opinii. Sa le respecti pe ale celorlalti. Sa fii sincer. Sa fii prieten. Sa fii tu insuti.•

Iti place chiar daca nu tsi gasesti unele cuvinte. Iti place cum iti spun asa, s` fi cuminte!

nu voi mai privi in trecut indiferent de cat ma doare.de acum in colo ii calc pe toti in picioare, in fata mea nu vor mai avea valoare, decat cateva persoane.
Iar cateodata nu.mi permit s.arat cat de mult ma doare

Hai sun.o tu, spune.i ca ti.e gol sufletu. ca atunci cand a plecat a luat cu ea totu!

Si chiar iti multumesc. Ca m.ai facut sa vad ca nu esti ce.mi doresc!

Nu plange dupa un baiat. Lasa`l pe el sa planga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Da` baietii primesc si uita.

Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea…Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla.

Zambetu’ meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s.a intamplat.

Priveste ceru’. uita de belele. eu am plecat cu gandu’ la tine. nu la ele.

Nu te îngrijora daca un baiat îti spune "te sun eu" si nu suna. Poti sa fii sigura ca n.a uitat,nu ti.a pierdut numarul,n.a murit. Pur si simplu n.a vrut sa te sune!
O femeie-n viata ta e ca focul, nu uita
Chiar de sufera si plange, vointa femeii invinge!
Pareti frumoase, aproape culte. Atat de proaste si din ce in ce mai multe!
Ştii. Dorinţele sunt pe gratis. Eu Nu!
Daca acum te-as intreba de ce stele cad mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur
daca te-as intrba de ce soarele apune mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna
Vezi tu? Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte…Tu nu prea o minti pe ea…Dar ea mereu te minte!
Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!
Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…
Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
Râsul Ei copilaresc ti-a rămas in adâncul sufletului, e inocentă, dementă, dulce.Cand vrea.Si ar fi putut fi doar a ta.
Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce’i mai frumos.
Iar universul meu, micuţ cum era încăpuse într-o cutie de bomboane. Avea suficient spaţiu pentru mine şi pentru visele mele.
Ai pierdut un diamant in timp ce tu erai ocupat sa aduni pietricele!