| Dyana_6177 a întrebat:

Stie cineva care este diferenta dintre "everybody" si "everyone"? Am cautat in dex si am vazut ca au aceeasi explicatie dar exista o diferenta?big grin

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Buna
Pai everybody inseamna toata lumea, iar everyone inseamna fiecare
De exemplu : Everyone can do this, adica Oricine(fiecare din noi sau voi) poate face asta si alt exemplu Everybody was looking at me, adica Toata lmuea se uita la mine. happy daca nu ai inteles, lasa-mi id.ul intr-un mesaj si iti explic mai pe larg pe mess happy
o zi placuta

6 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Sunt sinonime

| NevastuicAaA a răspuns:

Everybody=toti
everyone=fiecare
asta e diferenta big grin

| FundaTeRog a răspuns:

Buna!
everybody : 1.toata lumea
2.toţi
3.fiecare

everyone:e aceleasi ca si everybody
happySper ca ti-am fost de ajutor.
Pa

| UrSuLeTzZz a răspuns:

In engleza exista diferente foarte mici...dar in romana se traduc la fel

| RutsyTVD a răspuns:

In principal sunt cam acelasi lucru. Din experienta mea de engleza, stiu ca everybody inseamna toata lumea si everyone inseamna toti.
Un exp: I saw everybody at school. (Am vazut pe toata lumea la scoala)
Everyone was so cand to me. (Toti au fost asa draguti cu mine)
~Sper ca te-am ajutat

| diana_7508 a răspuns:

Nu sunt la fel