| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU stii ca pun o intrebare cam ciudata, dar am 17 ani si nu am avut pana acum nici un prieten.Nu sunt urata sunt putin plinuta, dar sunt obeze care au prieten.Sunt o fata care invata imi vad de viitor, nu vreau orice om cu care as putea duce o viata grea.Si aici vreau sa primesc un raspuns : Mama s- a trezit speriata azi dimineata ca a visat ca eram la facultate si ca mo violat un fost coleg din clasele 1-4 ( eu am ras cand am auzit) si ca ea o facut scandal si ala o zis ca mo violat ca eu am vrut si ca m- am certat cu ea.Mama a zis ca aveam 7 ani si sfarsitul care e important e faptul ca a spus ca am primit amandoua nu stiu, un buchet mare de trandafiri albi ( semnifica ceva?) si gen totul era alb dupa.Nu zic ca cred in vise mult,dar unele is adevarate,semmifica ceva. Faza e ca eu ma tot rog sa imi gasesc jumatatea sa am un sot bun, uneori ma intreb de ce nu imi da Dumnezeu? Am pe cineva? PS: Nu va bateti joc si vreau si un raspuns cu referire la visul mamei.

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

O sa gasesti, toate la timpul lor visul e vis si atat.
e f bine ca te tii de carte ca ai mama aproape.
e bine ca te preocupa ideea de a-ti face o familie dar nu uita ca baietii sunt mult in urma mai ales in zilele noastre, pe primul loc e distractia la varsta asa. chiar mi-a placut cum gandesti uite daca nu te superi ti-as recomanda sa citesti ceva sa intelegi in plus cam cum stau lucrurile in ziua de azi.
1.
http://www.cuvantul-ortodox.ro/......ideo-text/
2.
http://www.cuvantul-ortodox.ro/......o-baietii/

vei intelege multe, mi-as dori sa privesti articolele sugerate ca puncte de vedere nu ca litera de lege.
numai bine iti doresc!

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vreau orice om cu care as putea duce o viata grea?
Ce inseamna asta?

| Monyyyyy explică (pentru RAY):

Adica care nu te merita care isi bate joc.

| RAY a răspuns (pentru Monyyyyy):

Daca ai fi din Timisoara sa stii ca mas intarni cu tine sa te cunosc,nu cred ca nu poti gasi un baiat si cred ca ai pretenti foarte mari de la un baiat,dar nu pot sa te judec ca nu te cunosc, as fi ipocrit sa o fac, un studiu a demonstrat ca personalele care nu gasesc un partener au foarte multe pretenti, gen sa fie un barbat frumos, bogat, inteligent, caracter alfa nici 3% nu suntem asa, sunt curios daca ti-as spune hai sa formam o relatie cum ai reactiona

| Monyyyyy explică (pentru RAY):

Eu nu is pretentioasa. Ma refeream la faptul ca majoritatea baietilor se joaca cu fetele si cand se casatoresc le inseala, ele sa faca toata munca si nu se ocupa de copii etc

| RAY a răspuns (pentru Monyyyyy):

Eu te-am intrebat ceva sti?

| Monyyyyy explică (pentru RAY):

Nu sunt din Timisoara

| RAY a răspuns (pentru Monyyyyy):

Team intrebat daca vrei sa incepi o relatie cu mine? Nu glumesc

| Violleta2022 a răspuns:

Tu te rogi s-ati gasesti jumatatea la 17 ani?
Nu ar fi mai corect sa te rogi sa termini lieul, sa iei BAC-ul, sa-ti faci intai un viitor si apoii sa-ti cauti jumatatea?

Daca esti constienta ca esti plinuta, nu te culca pe o ureche ca sunt altele grase si tu arati mai bine ca ele, pune mana si fa ceva pentru tine, ca a fii plinut nu-i sinonim si cu a fii sanatos, dimpotriva. In plus, iti va creste si increderea in tine daca mai slabesti un pic.

Cat priveste visul mamei, nu-i decat un vis de noapte, generat de un stomac obosit, sau prea plin.

| OldSoul a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, eu am peste 20 de ani, si sunt single, in principal din aceleasi motive ca si tine, daca e sa fie ceva vreau sa fie ceva frumos, nu m-as baga in ceva ce nu e de viitor, si aia e, astept, caut, incerc, elimin, caut si tot asa, pana o voi gasi pe aleasa.

Toate la timpul lor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca ai fi a mea te-as bate cu program 3x/zi. In cateva randuri ai facut atatea greseli incat iti oferi sansa sa ramai singura cat traiesti. Pentru nimic in lume o fata, nici sub tortura, nu se descrie pe ea insasi asa. Ai asociat cu tine cuvintele -ciudata, urata, plinuta, obeze, speriata, viol, caut sot bun. Daca dai nr de tel la 200 de baieti nu te suna nici unul. NUUU conteaza in ce context ai spus cuvintele, toti isi vor aminti cel putin un cuvant dar vor uita ce era cu el, vor interpreta cum cred ei etc. Psihologic este o greseala groasa rau. 1. Trebuie sa lucrezi un pic la stima de sine ( carti, Youtube, google ) 2 Baietii au gusturi fff diferite, pe oricare il poate impresiona orice de la ochi la formele tale, la felul de a vorbi etc. Nu conteaza orice amanunt. Trebuie sa te descrii in cuvinte total pozitive - Imi place sa calatoresc, sa citesc, am energie, sa ajut, am parinti minunati, sunt prietena cu toti, respect batranii, am visuri, etc. Despre fizic cat mai 0, eventual maxim dai inaltimea. Imaginea reala face cat 1000 de cuvinte. Insasi imaginea ta despre tine trebuie sa fie mai buna. Azi e greu sa socializezi, sa cunosti oameni noi tocmai din cauza tampeniei de net. Asta distruge nu ajuta. Pentru fiecare insa o anumita zi aduce pe cineva cand nu te astepti. Abia daca ti-ai terminat copilaria, eu am fata medic, baiat mai mare. Mergi la o biblioteca si ia ce crezi de pe raftul de psihologie, am uitat titluri, nu stiu ce sa recomand. Te va ajuta in orice in viata.