| Dubina_Delia_2004 a întrebat:

Stiti din ce materii se dă bacul pe profil științe ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Marian7777 a răspuns:

Română, matematică( obligatoriu ) și ce vrei tu să alegi între biologie, chimie, fizică.

| Dubina_Delia_2004 explică (pentru Marian7777):

Stii cumva daca se mai dau alte probe sau teste? Am auzit ca mai trebuie sa dam si la o limbă străină sau informatica si nu stiu daca e prea adevarat.

| Marian7777 a răspuns (pentru Dubina_Delia_2004):

Diferă de profil. Cred că dacă ești la mate-info poți alege să dai bacul și la informatică. Se mai dau competențele digitale și competențele la o limbă străină ( engleză sau franceză, ce dorești ). Și mai dai și la română proba orală. Așa știu eu.