| Stephaniee a întrebat:

Bună TPU, ştiu că e penibil, şi poate chiar copilăresc. Dar m-am îndrăgostit. Faza e că am doar 13 ani, poate pare stupid. Şi veţi începe cu chestii de genu:,, pune mâna pe învăţat lasă iubirea", şi tot felul de critici. Legat de asta, vreau să anunţ că învăţ chiar foarte bine la şcoală, sunt pe locul 1 şi am terminat clasa a 6-a cu media generală 9, 98 şi nu aş crede că e ceva grav.
Aş vrea să încep cu începutul.
Acum două seri am fost la ziua verişoarei mele, unde, acolo erau toţi colegii ei de clasă care au fost invitaţi la ziua ei, iar ei erau cu 1 an mai mici decât mine, având 12 ani.
Erau chiar foarte mulţi băieţi, poate chiar mai mulţi decât numărul fetelor, sau mai probabil la egalitate cu numărul fetelor.
Anul trecut erau toţi aceeaşi băieţi care se aflau şi anul ăsta la petrecerea aniversară a verişoarei mele.
Era un băiat Ştefi, care era cu vreo 3-4 cm mai mare ca mine, în orice caz, a crescut foarte mult şi s-a dezvoltat foarte mult anul acesta, însă anul trecut era foarte pitic, urâţel şi foarte scârbos, nu credeam niciodată că aş putea să mă îndrăgostesc în halul ăsta de el, sau chiar să-mi placă de el.
De când l-am văzut am simţit fluturaşii ăia în stomac pe care, probabil toţi l-aţi avut. Acum e o altă problemă.
El este la o altă şcoală, departe de mine, este în centrul oraşului iar eu stau aproape de şcoală ca să zic aşa, dar sunt zonele foarte depărtate unii de alţii el stă într-o zonă destul de departe de mine.
Nu pot să mi-l scot din cap, tot la el mă gândesc, mereu sunt pe profilul lui de Facebook, iar când vreau să-mi aduc aminte de el ascult melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=CBUQRI9NUow o ascult de dimineaţă până seara.
Suntem destul de diferiţi, este un băiat bogat ca să zic aşa, cu Ipad 3 şi tot felul de chestii, Iphone 5, ok şi eu am S3, dar faza e că el e super bogat ca să zic aşa, e genul de băiat care nu prea a avut iubite până acum.
Puteţi să-mi daţi un sfat? Dau fundă, vă rog fără miştouri. :(

12 răspunsuri:
| Iasmiine a răspuns:

Nu este o varsta foarte mica la care sa te indragostesti. Cand placi pe cineva nu conteaza varsta. Cred ca, cu totii am avut "iubiti/iubite" inca de la gradinita. Iar distanta nu desparte niciodata doua persoane care se iubesc cu adevarat(ma rog, nu in cazul vostru dar poate pe viitor). Incearca sa vorbesti cu el cat mai mult, sa iesiti impreuna iar el iti va da semne daca simte la fel, insa ai grija sa nu ramai dezamagita si sa suferi de la o varsta asa de frageda. Daca simti ca nu este pentru tine, lasa-l in pace. Depinde si de ce simte el.

| Dariusuu a răspuns:

Încearcă să-l cunoşti mai bine şi după ce eşti foarte sigură că îl cunoşti foarte bine propune-i să vă întâlniţi chiar dacă staţi departe unul de celălalt.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La virsta asta nici nu stii ce este dragostea. Este doar atractie fizica, mai ales ca a intervenit schimbarea. Iti va trece rapid si vei ride singura de "dragostea" asta. Ca sa iubesti un om, trebuie sa-ti placa si cum gindste, cum se comporta, cum reactioneaza, etc. Dar tu sui ca nu ti-a placut de el pina acum. Pina acum cind ai vazut ca are Iphone. Asa ca... nu e dragoste.

| fadnox a răspuns:

Stupid
cunosti urmarile, nu vrei sa ai parte dar tot postezi intrebarea asta aici
un sfat pentru ce? e atat de tare sa stie toata lumea ce-ti zboara tie prin cap? nu cred, mai bine umflati media aia in continuare

| Stephaniee explică (pentru fadnox):

Dispari de aici rolling on the floor)) de unde stii tu ca imi umflu nota? Daca voiam sa am o nota perfecta imi puneam 9, 99 sau 10. Vrei atentie? Cauta in alta parte, eu am spus media pe care am avut-o doar ca sa nu inceapa ceilalti sa zica "mai bine pune-te si invata, lasa iubirea " ca stiu ca toti stiti sa ziceti asta. Sper ca te-am lamurit. Acum dispari! Jegule.

| Stephaniee explică (pentru fadnox):

Era doar o intrebare mai bine uita-te la fetele care spun ca isi baga stiloul in *** si dupa aia vino sa comentezi rolling on the floor))

| fadnox a răspuns (pentru Stephaniee):

Hda
imi spui frumos sa dispar dar vad ca tu imi dai cate doua raspunsuri...

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Ce draguttt :3. Un copil indragostit.; 3 Cunosc sentimentul acesta de " indragosteala ", este foarte placut pe o parte. pe alta parte este nasol. mai ales daca el nu stie ca`l placi.batting eyelashes sau daca nu te place. si el straight face. Am fost in situatia ta, cum am spus mai sus. am cunoscut sentimentul acesta si eu am vorbit cu acel baiat. dar el era mai mare decat mine cu un an.[ Eu avand 13 el 14 :3 ]. A fost bine. a durat relatia 5 luni. dar asa cum a inceput. asa sa si terminat ..si nu frumos. ci urat, pentru mine. Oricum, ce te sfatuiesc sa faci este sa intri pe facebook, sa vorbesti cu el. ii spui tot, ca-ti place de el, una alta. si il intrebi daca ar fi vreo sansa. macar sa va cunoasteti :3. Daca zice da. este perfect, daca zice nu. nu dispera. asa cum te-ai indragostit, asa iti poti si revenii la normal. Baietii vin si pleaca, tu ramai aceiasi :3 Si mie imi place melodiia aceea, de aceea am decis sa-ti raspund la intrebare si sa iti scriu atat de mult. Mutla bafta..si sa ma anunti si pe mine cum a mers..pe privat daca vrei. :3

| ioanaAn a răspuns:

Mediile nu reflecta si nivelul de inteligenta neaparat.
Incepe o conversatie cu el. Doar discuti si incerci sa-ti dai seama daca iti place sau nu, poate ai sa te razgandesti. Ai mai putea organiza si tu o iesire la film, in parc. Nu stiu, undeva si sa-l inviti si pe el dar si pe altii.

| Woow_Iuli_1996 a răspuns:

Eu zic sa fi sincera pentru ca stiu cum e si eu am fost tot la fel si cam suntem de seama big grin dar totusi gandestela altceva si il poti uita usor si daca ti-ar placea de el si veti fi mai mari asa e altceva acum fi fericita si nu uita nu e doar un baiat plus sunt baiat si stiu cum e senzatia aia big grin acum nu uita sa zambesti si sa te distrezzi cu prieteni tai asa daca te vei gandi mereu la el vei uita de tot de prieteni si de de tine happy sper ca team ajuta cu ce ti-am spus acum laughing

| Anamaria1435465 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe facebook smug

| Dienutzaa a răspuns:

Hei. Stai linistita e normal sa te indragostesti, doar sa nu vrei altceva... daca ma intelegi, in rest "iubirea " asta e ceva frumos. Acum eu zic sa incerci sa vorbesti cu el, sa va imprieteniti asta daca si el vrea si nu e un tip increzut..pt ca stiu ca sunt si baieti bogati dar de treaba. Incearca sa te interesezi de el de la un prieten comun sa afli ce lucruri ii plac si sa incerci sa te bagi in vorba cu el...cate putin cate putin pana cand iti vei da seama cu adevarat daca e interesat macar un pic de tine. Daca e asa intreaba-l ce parere are de tine si in functie de ce spune dezvolti subiectul, dar daca e nesimtit si te lasa doar pe tine sa te agiti si el nu te baga in seama eu zic sa il uiti. Stiu e foarte greu sa uiti o persoana odata ce te-ai atasat de ea. dar gandeste-te cati baieti mai exista si tine cont si ca esti inca mica si ai toata viata inainte si o gramada de baieti care te asteapta. Asculta melodii vesele, iesi cu prietenii si distreaza-te. Nu uita, tu esti pe locul 1! Succes, te pup :*