| Meily708 a întrebat:

Stiu ca intrebarea care voi punio este legata cu scoala dar va rog sa ma ajutati! Am deja 2 ore munceesc la o schema si nimic nu`mi vine in cap.Am nevoie de o fraza la limba romana formata din propozitie regenta kareia i se subordoneaza una subiectiva si una predicativa, si la rindul ei celei predicative i se subordoneaza una atributiva.
Am nevoie de ajutorul vostru, deja ma doare capul sa gindesc. Poate e ceva usor, dar eu nu inteleg cum! Fundita! Mersi anticipat

1 răspuns:
| EmilyT a răspuns:

big grinbig grin
si pe aici ai ajuns big grinbig grin