| Stephaniee a întrebat:

stiu ca nu se aproprie vara... dar problema asta o am de vreo 2 ani si nu stiu cum sa mai procedez am 13 ani si am multa celulita pe picioare si nu stiu cum sa scap de ea nu sunt grasa, am 1.64 si 48 de kg dar nu stiu cum mi-a aparut celulita, probabil ca m-am ingrasat dintr-o data pentru ca acum 3 ani m-am ingrasat intr-o iarna tare mult, am pus ca. 6 kg,iar apoi am slabit si am revenit la kg normale. Vara asta o gramada de baieti faceau misto de mine si de celulita mea, eu bineinteles nu ii bagam in seama, dar nu mai rezistam, i-am zis mamei mele iar raspunsul ei a fost acesta "o sa treaca,esti mica" ok,va trece,dar cand?! Va rog,dati-mi ceva exercitii folositoare si ceva "mini-dieta" cu fructe, legume si mancaruri sanatoase. TIN SA PRECIZEZ CA AM INCEPUT SA IMI FAC MASAJ CU RELAX AND TONE IN FIECARE SEARA CU CREMA, E BINE? Multumesc!

1 răspuns:
| FIORI a răspuns:

E bine cu masajul.
Incearca sa faci si un sport, atletism sau ciclism.
Evita dulciurile si bauturile acidulate pe cat posibil.
Consuma cat mai multe cruditati, fructe si legume proaspete.
Si da, esti mica, si da iti va trece, daca te tii de treaba, va trece asa cum a aparut, intr-un singur anotimp (2-3 luni).