| DominicGabriel a întrebat:

Buna TPU! Stiu ca o sa incepeti sa ma injurati. Eu sunt fata. Si vreau sa ma fac baiat. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? Va rog seriozitate!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam 50.000€ pentru schimb de sex. Nu reusesti

| Violleta2022 a răspuns:

Esti hermafrodit? Adica te-ai nascut cu ambele sexe si vrei sa renunti la cel de fata?

| zurick a răspuns:

În primul rând, ideea de transgender înseamnă că ești deja băiat, dar vrei să arăți ca atare : " nu spui, eu sunt fată "
Apoi, începe cu lucrurile mici, o tunsoare, un nume, vorbește cu părinții/ prietenii, cumpără alte haine. Ar fi o idee bună să și vorbești cu un psihoterapeut pentru că nu-ți va fi ușoară tranziția cu siguranță. Cel mai probabil vei da de bullying, de " părerea " necerută a oamenilor care se cred mai presus de alții și " știu ei mai bine "
Multă baftă ^^ Sper să ajungi cum vrei tu pentru a fi fericit.

| zurick a răspuns:

Evident, următoarele etape ar fi tratamentul hormonal și poate niște operații ( micșorarea sânilor ) Oricum, tu decizi, meh și părinții că presupun că ești minor, mult succes si perseverență

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu fa greseala asta fiindca o sa regreti si o sa te sinucizi. 50% din transgenderi se sinucid dupa toate operatiile si schimbarile de comportament. De ce? Pentru ca isi dau si ei seama ca in realitate e imposibil sa iti schimbi sexul. Majoritatea operatiilor de genul asta duc la complicatii grave care o sa-ti distruga corpul si viata pe vecie.

Sfatul meu e sa incetezi sa mai vrei sa devii cine nu esti. Tu te-ai nascut fata deci inseamna ca esti fata.
Iti sugerez sa citesti despre feminitate. Despre frumusetea si eleganta deosebita, despre extraordinara sansa de a fi femeie.
Incearca sa te iubesti asa cum esti, adica femeie, pentru ca ai ce iubi! Sa fii femeie este extraordinar, este un dar minunat si sa fii o femeie care e mandra ca e femeie e si mai frumos. Te rog din toata inima sa incerci sa gasesti frumusetea feminitatii fiindca te asigur ca dupa ce o gasesti n-o sa mai vrei niciodata sa fii altceva.

Bafta la a-ti descoperi frumusetea feminina si numai bine! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii așa cum te-a lăsat Dumnezeu! happy
Să fii fată este foarte greu...dar în același timp foarte frumos. Feminitatea este un dar extraordinar din partea Lui Dumnezeu. happy

| 666iulia a răspuns:

Operiate de sex si anumite pastile dar prima oara trebuie sa le spui parintilor, cheia ca sa te accepte e sa te accepti tu pe tine si sa nu ti pese de altii, daca esti fericit nimic nu mai conteaza