| andreea3254 a întrebat:

sunt baiat, si am 15. Dar am probleme cu inaltimea ( cred eu ), la varsta mea am doar 1.60m poate sa imi spuna cineva cat CAT MAI URAGENT daca am o inaltime potrivita sau nu si daca nu, ce ar trebui sa fac ca sa ma inalt? multumesc

Răspuns Câştigător
| oannapg a răspuns:

Băieții se dezvoltă mai târziu, încă mai ai timp de crescut. Dacă vrei să fii sigur, începe să practici un sport. Baschetul este cel mai sigur, și cred că și cel mai plăcut de băieți, pe lângă fotbal. Nu te apuca de fumat, băut sau alte chestii periculoase. încearcă să mănânci în fiecare mai mult de 4-5 fructe, și să bei multă apă.
Și mai poți încerca să stai agățat de o bară, dar nu ca și cum e o necesitate, ci ca și cum te-ai juca, poate chiar ai făcut-o când erai copil. La mine a mers, am crescut 6 cm când eram în clasa I.
Baftă!

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Pentru varsta ta, ai o inaltime normala. Stai linistit nu vei ramane asa, deoarece esti inca in crestere!

| ComatoseWine a răspuns:

Nu exista inaltimea potrivita si nici marimea penisului "normala". Tine de mostenirea genetica.Totusi poti adauga cativa centimetri prin sport, mult sport, fara fumat, putina grija la alimentatie si ai grija sa iei si niste vitamine si minerale.

| victorandrei a răspuns:

Incepi sa faci un sport specific pentru ceea ce iti doresti tu, adica basket. SI mai ai de crescut, daca pana la 20 de ani nu te inalti atunci iti poti face griji.

| andreea3254 explică (pentru victorandrei):

Nu as mai putea face baschet la varsta mea tinand cont ca nu am mai practicat acest sport.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Iti voi arata ce trebuie sa faci :), este un clip pe youtube... dar daca tu vrei sa faci exercitii asa mult timp. OK, eu ti-l arat ca sa nu zici ca sunt nesimtit :). https://www.youtube.com/watch?v=D9jbNQqaM7E

| TheSmith a răspuns:

Iti place inotul>? este foarte recomandat...te dezvolta...la varsta ta cat vrei sa ai 1.80?

| andreea3254 explică (pentru TheSmith):

Nu 1.80, ( sunt baiat cum am spus ) dar sunt fete de varsta mea care sunt mai intalte decat mine, si nu practica nici un sport. Iti dai seama ca nu ma simt chiar bine.