| Ariamnaa a întrebat:

Buna TPU! Sunt clasa a 6-a deci practic am 13 ani. Nu ma descurc la mate de nici un fel EFECTIV. Deci ganditi-va ca la clasa a 6-a nu stiu tabla înmultirii.Fac si am facut mereu temele pe telefon. Plang mai mereu cand imi spun parintii ca nu am sa iau capacitatea din clasa a8-a. Ma îngrijoreaza faptul ca mai am 2 ani pana la capacitate la mate, sunt bata.Ma simt cea mai vinovata, daca acum nu faceam tot pe telefon si invatam lectie de lectie stiam si eu ceva. Sunt la pregatire la mate si fac doar vinerea. Nu ma descurc niciodata, am o teama, ma pierd cand ma intreaba ceva si am o stare de panica. A spus dna de la pregatire de la mate ca nu stiu nimic (de altfel un adevar crunt). Sunt o inculta si o nepriceputa. Stau toata ziua pe telefon ca o obsedata si ca o nesocotita. Parintii cel putin sunt nemultumiti de mine. Din cauza asta ma iau dureri de cap, plang, plus ca am gandiri nebune stiti la ce ma refer. Deci m-am saturat dar intr-un fel nu vreau sa devin o versiune mai buna. Am ajuns sa cred ca mai bine stau ca o tocilara cu capul in caiete toata ziua. Acum mai bine nu ma dau cu capul de pereti? Asta fac oricum v-am spus. Decât sa învat stau toata ziua ca proasta pe telefon pe manele. Pai mai bine mori, nu decat sa fii un om prost ca mine?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai timp destul să-nveți.Du-te la alt-cineva la pregătire care îți explică mai bine și e mai calm.Nu e normal să stai speriată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți mai fă temele de pe telefon. Dacă nu ai imprimantă, du-te să îți xeroxezi undeva.Costa 50 de bani/1 leu pagina.
Nu te speria, ai suficient timp să-nveți. După ce termini generala, du-te pe profilul științe sociale, ca să scapi de matematică.

| Ciprian09 a răspuns:

Mai bine apucate de învățat tot ceea ce îți lipsește, lasă gândurile negre!

| cristimacheama a răspuns:

Sfatul meu e să tragi tare până în a VIII-a și după aia nu mai ai treabă. Te duci pe profil uman, acolo nu se face multă matematică. Eu zic să lași telefonul (nu mă refer să nu stai NICIODATĂ pe telefon, doar să stai mai puțin) și să înveți multă matematică, începe cu ceva ușor. (sfatul meu)

| universe3 a răspuns:

Nici eu nu o stiu si sunt a 11 a