| 1AndraDiez7 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si inca nu stiu ce as vrea sa fac in continuare. Ma puteti ajuta? As vrea sa fie ceva de viitor dar fara mate, chimie, fizica etc. nu ma impac prea bine cu partea aceasta de real. La liceu as vrea sa merg pe stiinte sociale dar dupa nu stiu ce as putea face (in niciun caz politista sau avocata). Eu as vrea o munca de birou sau ceva pe partea de film. Chiar nu am idee, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Depinde și ce materii te atrag cel mai mult. Dacă nu îți place fizica mate etc nu îți recomand profilul real (științe ale naturii).
E foarte bine sa mergi pe științe sociale sau dacă dorești poți încerca la liceul de arte dacă te atrage partea artistica sa ii spun asa.
Ideea e ca eu am terminat liceul la profilul științe sociale și mie personal chiar mi-a plăcut. Am avut timp sa descopăr multe lucruri noi. Dacă ești,, însetata de cunoaștere,, aici e locul tău.
Și stai liniștită ca te vei răzgândi pe parcursul liceului în privința viitoarei profesii laughing
Acum abia ești la început și încă mai descoperi lucruri, încă mai înțelegi unele chestii.
După liceu cam știi ce vrei exact. Te asigur.
Numai bine! Multa bafta în tot ce îți vei propune sa faci pe viitor!

2 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Eu zic sa incerci la real deoarece ai mai multe optiuni dupa chiar daca acum nu iti place ceva acum gen politista insa la finalul liceului o sa ai alta mentalitate si o sa gandesti diferit si mai bine decizi acum ceva care iti pare greu decat sa nu ai ce face mai tarziu

| FratelePetarda a răspuns:

Filo