| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPUhappy sunt cls 7 si vreau sa dau la liceu pedagogic specializare educator-invatator... vreau sa devin invatatoare. Dupa ce dau bacul, am nevoie si de o facultate sau pot deja sa ma angajez? Care e nota de admitere la liceu? Din ce se da admiterea?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Media de admitere diferă de la liceu la liceu. La ce dai admiterea poți vedea pe site ul liceului, trebuie să înveți săți cauți singură informațiile. Nu ai nevoie de facultate ca să lucrezi după.

| k0k234234 a răspuns:

Nota de admitere la liceu nu este constanta, in general va fi similara dar nu exact ca medile de anii trecuti. De facultate ai nevoie.